Українець отримав премію Івана Франка за книгу про те, що росіяни – не слов’яни

Державний комітет з телебачення і радіомовлення України нагородив автора книги «Країна Моксель, або Московія» про історію Росії Володимира Бєлінського премією імені Івана Франка у номінації «Найкраща наукова робота».

У його творі сказано про те, що в українців і росіян різне коріння. І останні нібито взагалі не слов’яни.

На думку Бєлінського, Росію не можна називати слов’янською державою, оскільки росіяни не мають жодного відношення до слов’ян.

Автор книги впевнений, що предками сучасних росіян були угро-фіни, якими нащадки київських князів тільки правили.

Зазначимо, що в посольстві Росії, також як і в Російському культурному центрі, прокоментувати цю новину не змогли, оскільки книгу не читали.

Тим часом, директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов зазначив: «Я звик читати подібні псевдоісторичні роботи. Я завжди веселюся».

На його думку, державна премія – це серйозно, тому присуджувати її книгам, які можуть не сподобатися сусідам, не варто. Ті можуть образитися.

Втім, доктор історичних наук Володимир Сергійчук не побачив у книзі нічого псевдоісторичного. «Ті події, ті персонажі, яких аналізує Бєлінський, вони були в історії, – зазначив він. – Очевидно, що з якихось політичних міркувань офіційна ідеологія не брала їх до уваги».

ukranews.com

 

-1 thoughts on “Українець отримав премію Івана Франка за книгу про те, що росіяни – не слов’яни

  • 14:23 | 23.08.2011 о 14:23
    Permalink

    УКРАІНЦІ!!!!!!!!!!!!ми сама видатна нація,украінці жили ще до денозаврів,це украінці створили Землю,великі украінці створили ВСЕСВІТ і все навколо, аж ні це украінці створили БОГА!!!!!!!!!!!ура слава украіні!!!!!!!!!!!

Коментарі вимкнені.