В Україні можуть заборонити риболовлю

Народний депутат від Партії регіонів Олег Надоша зареєстрував у Верховній Раді проект постанови, якою пропонується встановити 3-річний мораторій на промисловий вилов риби в річках країни, – повідомляє ТСН.

Зокрема, депутат пропонує призупинити на 3 роки видачу будь-яких дозвільних документів, квот і ліцензій на промисловий вилов риби в річках і на такий же термін анулювати усі чинні дозволи.

“Інтенсивне втручання людини в природний розвиток іхтіофауни, шляхом надмірного вилову риби, погано контрольованого механізму видачі квот і ліцензій, привело до зменшення водних живих ресурсів у водоймах річок. У зв’язку з цим, для збереження різноманітності іхтіофауни України, як її національного надбання, потрібні нові підходи, які зумовили б відновлення кількості риби в річках”, – підкреслює Надоша в пояснювальній записці до проекту постанови.

Згідно з даними Держагентства рибного господарства Україна, основними промисловими рибами українських річок є щука, судак, сом, окунь, лящ, плотва, в’язь, карась, короп, червонопірка, тюлька, товстолобик та ін.

За даними Державної служби статистики, за підсумками 2010 року у внутрішніх водоймах країни було виловлено 38,4 тис. тонн риби, з них безпосередньо в річках – 19,5 тис. тонн.

Ініціатива Олега Надоши, мабуть, також, як і попередня, – з відмовою від переходу на зимовий час, – запозичена у Росії. Зокрема, російське Федеральне агентство по рибальству у вересні 2010 року запропонувало ввести заборону на промисловий вилов риби на Волзі строком на 3-5 років.

 

-1 thoughts on “В Україні можуть заборонити риболовлю

  • 09:49 | 22.09.2011 о 09:49
    Permalink

    Промислова та любитильська “рибалки” це два різних види риболовлі… Мова йде про Промислову. Звичайні рибацюги можуть непереживати і спокійно рибалити,але будь ласка усю зловленну рибу відпускайти назад.

Коментарі вимкнені.