Залишилося шiсть тижнiв до початку нової свiтової кризи!
Голова Свiтового банку Роберт Зеллiк був конкретнiшим. Шiсть тижнiв – такий строк вiн дав на те, аби вжити заходи, якi можуть зупинити кризу. “А потiм буде пiзно, настануть чорнi днi”.
Шiсть тижнiв – це час, що залишився до чергової зустрiчi лiдерiв європейських країн у листопадi. За цей час вони повиннi визначитись, що запропонують свiту – рiшучiсть i стабiльнiсть чи крок у прiрву хаосу.
– Керiвники Свiтового банку та МВФ стверджують, що для того, аби вибратися з кризи й не потрапити у рецесiю, є лише шiсть тижнiв. Чому називають саме такий термiн?
– Це пов’язано з тим, що 3-4 листопада очiкується самiт “Великої двадцятки” у Каннi, – пояснює газеті “Експрес” Валерiй Кузьменко, головний науковий спiвробiтник Науково-дослiдного економiчного iнституту Мiнiстерства економiчного розвитку та торгiвлi. – Усi сподiвання СБ та МВФ покладають на те, що буде знайдено порозумiння, що лiдери цих країн пiдуть назустрiч один одному. Якщо нi – тодi друга хвиля кризи неминуча.
Ще два роки тому голова СБ Роберт Зеллiк говорив про двi фази кризи. Маємо пiдтвердження.
– Яка сума могла б врятувати свiт вiд кризи? Голова МВФ Крiстiн Лагард каже, що грошей фонду не вистачить, адже лише євробанкам потрiбно додатково 200 мiльярдiв євро…
– Усi цi грошi, незалежно вiд суми, будуть викинутi на вiтер. Рiч не в грошах i не в сумах. Потрiбнi новi технологiчнi змiни. I потрiбен Рузвельт, себто лiдер, який бачить ситуацiю далеко наперед.
– Який прогноз зробите для України?
– Якщо вiдверто, то немає впевненостi в тому, що 2009 рiк був найгiршим, коли наш ВВП зменшився на рекорднi 15%.
Коментарі вимкнені.