У Тернополі судитимуть колаборанта, який знущався з проукраїнських жителів

Служба безпеки продовжує комплексні заходи з викриття та притягнення до відповідальності зрадників і колаборантів, які допомагають російським загарбникам підтримувати окупаційний режим на захоплених ворогом територіях України.

За матеріалами слідчих Тернопільського управління СБУ судитимуть чергового поплічника росіян з окупаційного «управління мвс рф у Херсонській області», яке придушує український рух опору в контрольованих військами рф районах Херсонщини.

 

Фігурант кримінального провадження ще у 2014 році добровільно приєднався до терористичної організації «днр», а у червні 2022 року прийняв пропозицію окупантів очолити «Чаплинське районне відділення Каховського райвідділу поліції» – підрозділ незаконного карального органу росіян.

 

На «посаді» виконувача обов’язків начальника відділення колаборант виконував вказівки москви щодо придушення руху опору та поширення кремлівського режиму в регіоні. Для цього він особисто віддавав накази на незаконне ув’язнення в російських катівнях жителів окупованої Чаплинки, де проукраїнських громадян намагались зламати та силою схилити до співпраці з російськими загарбниками.

 

Також зрадник обшукував громадян, які розраховувалися з продавцями ринку українською гривнею. А тих, хто відмовлялися приймати під час продажу своєї продукції російські рублі, наказував покарати і «фізично розібратися».

 

Наразі Служба безпеки України завершила розслідування протиправної діяльності зрадника. За процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури до суду направлено обвинувальний акт за ч. 7 ст.111-1 Кримінального кодексу України(колабораційна діяльність), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15років.

 

Оскільки обвинувачений переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території, його оголошено у розшук. Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисниці до фактичної відповідальності.

Коментарі вимкнені.