Знеструмлено понад 250 тисяч споживачів внаслідок масованої ракетної атаки

Через наслідки масованої ракетної атаки є пошкодження в мережах «Укренерго» та обленерго в Києві та області. Знеструмлено понад 250 тисяч споживачів, дані уточнюються.
Всі знеструмлення пов’язані з бойовими діями, ЗАСТОСУВАННЯ ГРАФІКІВ ВІДКЛЮЧЕНЬ НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ.
Відновлювальні роботи розпочнеться одразу після оцінки ступеню пошкоджень ремонтними бригадами «Укренерго» та обленерго.

СПОЖИВАННЯ
Вчора, 1 січня, добовий максимум споживання був ввечері. Його показник був на 13,7% нижчим, ніж у попередній робочий день – п’ятницю 29 грудня.

АВАРІЙНА ДОПОМОГА
Вчора, 1 січня, в енергосистемі знову був профіцит електроенергії. Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит «Укренерго», польський оператор енергосистеми PSE, з 12:00 до 16:00 надавав аварійну допомогу, терміново купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 1200 МВт*год.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Для збереження балансу між виробництвом та споживанням вчора, 1 січня, на 1 годину обмежувалась робота електростанцій на ВДЕ. Загальний обсяг обмеження – 198 МВт*год.
Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Експорт сьогодні є в нічні години (мінімум добового споживання) до Румунії. Загальний обсяг 699 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 133 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється в денні години зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 653 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 82 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

МЕРЕЖІ УКРЕНЕРГО ТА ОБЛЕНЕРГО
Пропускна здатність високовольтних мереж «Укренерго» достатня для покриття наявного попиту.
Загалом на ранок знеструмлено через негоду 14 населених пунктів, всі в Хмельницькій області.
Через бойові дії та з інших причин без світла на ранок залишаються 439 населених пунктів. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Коментарі вимкнені.