Борис Репка: «Будівлю театру відреставруємо, але чи зможемо реставрувати душу мого колективу?»

Борис Репка.
Борис Репка.

12 вересня під час представлення своєї програми перед конкурсною комісією у Тернопільській ОДА щодо заміщення вакантної посади директора-художнього керівника Тернопільського обласного академічного драматичного театру ім. Тараса Шевченка, переможець конкурсу, “новий-старий” директор театру Борис Репка окреслив стан справ і перспективи перспективи театру.

Три кити, на яких стоїть театр, – репертуар, кількість глядачів, фінансова складова

— Я подав документи на посаду директора на підставі бажання трудового колективу, — зазначив Борис Репка. — Переконливою більшістю голосів колективу шляхом таємного голосування мене висунуто єдиним кандидатом на посаду керівника. У театрі працюю вже 20 років, з них 4,5 роки на посаді директора. За час мого керівництва (з 2012 року) бюджет театру з 1 млн. 100 тис. зріс до 2 млн. 100 тис. грн. Громадськістю Тернополя я визнаний “Людиною року-2015”. Нам вдалося підвищити кількість глядачів у театрі до 60 тисяч осіб. Наш глядач – це інтелігенція – вчителі, лікарі. Великий ефект для залучення глядачів дала дружба з лауреатом Шевченківської премії, народним артистом України, корифеєм української режисури Федором Стригуном, який робив постановки в Тернопільському драмтеатрі. У нашому репертуарі є європейська класика для забезпечення академічного статусу театру, українська класика, сучасна драматургія, вистави для студентів, молоді, дітей. Щорічно випускаємо 5-6 прем’єр. За кошти, які заробляють артисти, вдалося відремонтувати і вмеблювати усі 22 гримерні. У 2014-му наш театр номіновано як найкращий платник податків в сфері культури.

Театр майбутнього

На майбутнє Борис Репка планує хоча б раз у рік запрошувати когось із сучасних, модерних режисерів для переливання “творчої крові” в театрі. “На нашій сцені виступали Ада Роговцева, Бенюк, Хостєкоєв, – каже пан Борис. – Уже є попередні домовленості з Антіном Мухарським, Ольгою Сумською – глядач іде на імена. Найближчим часом на малій сцені запрацює дитяча театральна студія. Є план проведення Дитячого театрального фестивалю ім. М. Форгеля. Існує домовленість із польським театром про спільний проект з тернопільськими акторами на тему Волинської трагедії. Сценарій вистави наразі пишеться. До показу вона планована в 2017 році на фестивалі “Тернопільські театральні вечори”, присвяченому 120-ій річниці Леся Курбаса.

За словами в.о. директора, найбільша проблема театру на сьогодні – аварійність будівлі. Є обіцянки влади, що 2017 року розпочнеться відбудова. “Будівлю театру ми відреставруємо, я в це вірю, — каже Борис Репка. — Але як бути з душами людей? Сьогодні мій колектив розчарований, бо його не чують. Чи зможемо реставрувати душу мого колективу?”.

Нагадаємо, остаточне рішення щодо призначення директора драмтеатру днями має прийняти голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, оскільки голос конкурсної комісії — дорадчий.

Коментарі вимкнені.