Тернопільщина: по двоє членів ДВК організовують процедуру голосування за місцем перебування

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що в окрузі №164 на дільницях у селах Заруддя і Чагарі Збаразькі та на одній дільниці у місті Шумськ лише двоє членів дільничної виборчої комісії організовують процедуру голосування за місцем перебування.

Такий факт може мати ознаки порушення частини 9 статті 77 Закону України «Про вибори Президента України», в якій зазначено, що голосування виборців за місцем їх перебування організовують не менш як три члени дільничної виборчої комісії.

Спостерігач ОПОРИ на дільниці №611088 у місті Шумськ звернувся до голови ДВК із зауваженням щодо вище згаданого факту. На що отримав відповідь, що на навчанні для членів дільничної виборчої комісії було роз’яснення, що цю процедуру повинні організовувати двоє членів ДВК, по одному від кожного кандидата.

«ДВК керуються постановою ЦВК №35 від 8.01.2019 р., яка передбачає, що голосування виборців за місцем їх перебування організовують не менш як два члени дільничної виборчої комісії. Проте зміст цієї постанови може суперечити частині 9 статті 77 Закону «Про вибори Президента України». Також у частині 14 статті 85 цього Закону зазначено, що проведення повторного голосування здійснюється у порядку встановленому статтями 75-83 згаданого Закону. Варто додати, що Закон має вищу юридичну силу», – каже координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Коментарі вимкнені.