Тернопільщина: на низці виборчих дільниць зафіксовано недостатня кількість виборчих бюлетенів

Результат пошуку зображень за запитом "db,jhb"Спостерігачі ОПОРИ зафіксували низку випадків, коли наявна кількість виборчих бюлетенів на дільницях менша ніж кількість виборців в уточнених списках виборців. Про цю проблему повідомляє ОПОРА.

На виборчих дільницях № 610353 (Збаразький район) бракує 18 виборчих бюлетенів, № 611078 (Шумський район) – 3 бюлетені, № 610778 (Підволочиський район) – 1 бюлетень, № 610650 (Лановецький район) – 2 бюлетені, № 610667 (Монастириський район) – 1 бюлетень, № 610177 (Бучацький район) – 1 бюлетень і № 610578 (Кременецький район) – 5 бюлетенів.

Відповідно до частини 7 статті 71 Закону України «Про вибори Президента України» виборчі бюлетені для кожної виборчої дільниці виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на виборчій дільниці.

«Зафіксований факт порушує вище зазначену норму Закону, проте може мати вплив на хід голосування лише у випадку 100% або майже 100% явки виборців на виборчій дільниці», – каже координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Коментарі вимкнені.