Цунамі в Японії відкололо від Антарктиди айсберг розміром з Манхеттен

Знімки, отримані зі супутника американським агентством NASA, показують, що наслідки землетрусу і цунамі в березні цього року в Японії, були відчутні в Антарктиді, де хвилі, розбиваючись об шельфовий льодовик, відбили величезні айсберги, передаєBBC.

Використовуючи дані супутникових спостережень, виконаних апаратом Envisat, і комп’ютерне моделювання дослідники проаналізували вплив цунамі, що виникло після березневого землетрусу біля берегів Японії. Зокрема, їм вдалося встановити, що цунамі викликало підйом рівня води в околиці крижаного шельфу Зульцбергера приблизно на 30 сантиметрів, говориться в прес-релізі на сайті NASA, в якому наводиться короткий виклад статті вчених у журналі “Journal of Glaciology”, – пише gazeta.ua

Однак цього виявилося досить, щоб через 18 годин після землетрусу від шельфу відламалося відразу кілька айсбергів, лінійні розміри найбільшого з яких склали 6 на 9 кілометрів – більше нью-йоркського Манхеттена.

Товщина крижаних брил становить близько 80 метрів. Примітно, що айсберги не відколювалися від шельфу Зульцбергера останні 46 років.

Нагадаємо, землетрус біля узбережжя Японії, про який йде мова, стався 11 березня 2011 року. Його магнітуда склала як мінімум 8,9, а епіцентр був розташований в 130 км від узбережжя префектури Міягі. На японське узбережжя обрушилися хвилі висотою до 10 метрів, які призвели до аварій на реакторах “Фукусіма” і загибелі десятків тисяч людей. Фінансовий збиток склав кілька сотень мільярдів доларів.

 

Коментарі вимкнені.