Солодко і корисно: пастила від тернополянки Тетяни Савельєвої

Тернополянка Тетяна Савельєва не лише чудова господиня і дбайлива мама, а й вражаюча красуня. Фото — Максима Федоровича.
Тернополянка Тетяна Савельєва не лише чудова господиня і дбайлива мама, а й вражаюча красуня. Фото — Максима Федоровича.

На радість солодкоїжок, які турбуються про здоров’я, тернополянка Тетяна Савельєва пристосувалася готувати смачну і корисну альтернативу фабричним цукеркам – пастилу. Відкриємо секрет: минулого літа вона заготовила чимало солодощів і готова поділитися з бажаючими.

Пастилу – дітям

– Вдома їмо пастилу вже 3 роки, – розповіла пані Тетяна. – Я мама маленького хлопчика, тому для мене важливим було знайти рішення смачного і корисного перекусу. Всім діткам дають печенько, а у нас завжди напоготові – цукерничка з пастилою різних видів. Мій синочок наминає пастилу з першого року життя. Втім, коли розказувала і давала спробувати знайомим, ніхто не знав, що це таке.

Отож, пастила – одна з небагатьох солодощів, до якої дієтологи ставляться шанобливо. Домашня пастила – це втіха для тих, хто не бажає повністю відмовлятися від солодкого. Пастила – чудовий вид заготовки плодів на зиму, здоровий перекус, вітамінний заряд. Для багатьох це навіть смачніше за цукерки, до того ж корисно! Це ідеальний перекус. Зручно брати з собою в школу, на роботу.

Славнозвісна пастила Тетяни Савельєвої.
Славнозвісна пастила Тетяни Савельєвої.

За словами Тетяни Савельєвої, основа пастили – це фруктово-ягідні компоненти, які під час випаровування втрачають більше 80% води, але в повністю зберігають насиченість вітамінами, органічними кислотами, пектинами і мінеральними речовинами. Пастила – смачна і корисна альтернатива фабричним цукеркам. Її вживання покращує загальне самопочуття, налагоджує травлення, позитивно позначається на метаболізмі.

Як вона створюється

Пастила готується з фруктового пюре шляхом сушіння в електросушці.
На приготування йде від 12 до 24 годин. Сушиться за температури не вище 50-55 градусів. Такий продукт зберігає всі корисні речовини в незмінному вигляді. Клітини плодів втрачають воду і не руйнуються. Під час сушіння пюре зменшується в кілька разів. Тобто випаровується вся волога, відтак пастила довго не псується.

15036455_1265411466857440_3433471607347008188_n

Зберігайте пастилу правильно

Зберігати її потрібно в герметично закритій (найкраще) скляній тарі в темному місці. Пастила боїться вологи. Але може за правильних умов бути придатною для їжі до 1 року.

–  Пакую пастилу в упаковки по 200, 300 чи більше грам, –  каже тернополянка. –  Вартість – від 100грн. Можна для початку брати асорті, щоб вибрати свою улюблену. Я зробила великі запаси літом, аби зараз всі бажаючі могли спробувати ці корисні смаколики. Є пастила з винограду, чорниці, сливи, айви, гарбуза, йогурта з додаванням яблука і банана для покращення смакових якостей. У цій їжі немає жодної штучної добавки чи барвників.

Для замовлення зв’язатися з тернополянкою Тетяною Савельєвою можна у соцмережі Фейсбук.

Коментарі вимкнені.