Через Валентина Хоптяна розгорається світовий скандал
Творіння відомого українського скульптора Іоана-Георгія Пінзеля, якого експонували в Луврі в Парижі; творіння, які зібрали найвищі оцінки знаних мистецтвознавців та поціновувачів прекрасного; творіння, якими захоплюється весь світ – виставили у торговому закладі – в ТРЦ “Подоляни”. Тут, за словами експерта Міністерства культури України Разінкової-Возницької Лариси, порушений рівень вологості та температурний режим. Такі умови побутування можуть відбитися на фізичному стані пам’яток. Адже роботи великого майстра потребують відповідного збереження. А належних умов для відкриття виставки у ТРЦ «Подоляни» немає.
Наперодні, Лариса Разінкова-Возницька спілкувалась із директором торгово-розважального центру “Подоляни” Михайлом Ібрагімовим. Вона попередила його про усі можливі наслідки перебування цінних скульптур у приміщенні, де, поруч з прекрасним лунає різного характеру невідповідна музика та розпиваються алкогольні напої.
Як запевнив Михайло Ібрагімов ця виставка ініційована головою Тернопільської обласної державної адміністрації Валентином Хоптяном і, з допомогою працівників музею, тут дотримані усі умови зберегіння безцінних скульптур. Незважаючи на те, що Тернопіль через це може опинитись у епіцентрі світового скандалу, виставку «Пінзель: мистецька спадщина нащадкам» таки урочисто відкрили. І все це, за словами Василя Чубака, щоб відремонтувати… «залу Пінзеля» на другому поверсі художнього музею, а якщо сподівання виправдаються – то й увесь поверх.
Ідея підприємців зібрати кошти «на Пінзеля» – без сумніву, хороша, говорить Галина Вдовиченко. Але за її словами, у Львові руйнується музей Пінзеля; виглядає руїною костел у Годовиці, де колись був вівтар з семи скульптур – він був центральною композицією виставки у Луврі; потребує реставрації унікальна Ратуша у Бучачі, яку колись прикрашали чотирнадцять скульптур видатного майстра. Тих коштів на порятунок спадку Пінзеля – збирати й збирати. Було б таких людей, готових допомогти, побільше. Але у цій ситуації дивують деякі нюанси. Чи не варто було б почекати місяць – і відкрити виставку Пінзеля у відновленій залі музею? І саме там провести аукціон. Тим більше, що відомий у Тернополі “опікун” та лобіст спадщини Пінзеля, Тарас Демкура уже виділив кошти на реставрацію зали, допоміг придбати броньоване скло для захисту скульптур. От тільки розпочати роботи по впорядкуванню зали художнього музею йому не дали, бо плани у влади раптово змінились…
До слова, губернатор Тернопілля на відкриття такого соціально важливого проекту не прийшов.
П.С.
Василь Чубак розповідає, що навіть Лариса Разінкова-Возницька! відзначила високий рівень проведення виставки
А насправді експерт говорить…
Відео “20хвилин” та “Погляд”
Коментарі вимкнені.