Українці і литовці зійшли на «острів ілюстраторів» у Тернополі

У Тернопільській галереї сучасного мистецтва “Бункремуз” відбувся неординарний майстер-клас від литовських та українських художників. Цільова аудиторія – діти.  Свідки унікальної майстерні впродовж двох годин створювали реальні та дивовижні історії, які малювали, витинали з паперу та інсценізували на екрані. Крім цього, діти зі справжнім маестро виготовляли музичні інструменти з побутових відходів, створюючи музичне тло неймовірного спектаклю.

Як розповіла литовський режисер, актриса, художниця театру “Театр на столі” Саулє Дегутітє, у Тернопіль митці привезли спільний проект – майстер-клас “На острові ілюстраторів”.

В рамках майстер-класу вигадуватимемо героя, якого одночасно створюватиме 5 художників із окремими групами діток, сказала перед початком майстерні Саулє Дегутітє. Одні малюватимуть самого персонажа, інші – тло для нього, ще інші виготовлятимуть музичні інструменти з побутових відходів (пластикових пляшок, соломи), окрема група дітей витинатиме костюми з паперу. Відтак, отримаємо 5 різних результатів сприйняття цього героя. Проект має на меті підкреслити унікальність кожної особистості. Після створення персонажа, вигадуватимемо його історію, побут. Згодом відбудеться спільний спектакль із старовинним графопроектором. Наша ціль: “заразити” діток творчою “бацилою”, оскільки мистецтво – це ліки від усіх недуг і не тільки для дітей.

Весь процес майстер-класу фіксували на відеокамеру, згодом з цих матеріалів планують змонтувати фільм.

Це вже ІІ тур проекту “На острові ілюстраторів”, днями митці побували з таким самим майстер-класом у Львові та на Івано-Франківщині, раніше у Дніпропетровську, Києві, Запоріжжі, Кривому Розі.

За словами Саулє, литовців у нас, окрім “мальовничого Тернопільського озера”, приємно здивувала щільність населення України, особливо у сільській місцевості, чистота і впорядкованість рослинного світу, роботящість людей.

Цей цікавий проект, що тривав у часі двох книжкових виставок – київського “Книжкового Арсеналу” і львівського “Дитячого Форуму”, реалізовано за підтримки Інституту культури Литви, що фінансується з литовського держбюджету. Зокрема, у Тернопіль приїхали керівник проекту Рута Мєлінє, художники Паулюс Юодішюс (ілюстратор дитячих книг), Єва Бабілайтє (ілюстратор), українці Дмитро Кузьменко (художник, ілюстратор, письменник, відомий ще під псевдонімом Кузько Кузякін), Юлія Пилипчатіна з Харкова (ілюстратор книжок українських письменників), Христина Лукащук зі Львова (розмальовує і пише книжки для “Видавництва Старого Лева”), український координатор проекту від “Форуму видавців” – Софія Коваль.
Митці ж, що стільки сил і серця віддають дітям, жартома ще називають себе “штучними людьми” (від слова “штука”, тобто “мистецтво” – ред.). Цілком можливо, що хтось із діток – учасників цього литовсько-українського майстер-класу — теж захочуть стати ілюстратором, режисером, а то й творцем дивних музичних інструментів. Принаймні атмосфера “заразитися” цим відбулася сповна.

Ірина Юрко.

Фото автора.

 

 

Коментарі вимкнені.