Як заробити не виходячи з дому?
Домашній бізнес в Україні стає дедалі популярнішим. Заробляти не витрачаючи часу та грошей на транспорт, відсиджування в офісі та нотації начальника допомагають інтернет і мобільний зв’язок.
Домашня робота зі склеювання коробок чи конвертів, яку пропонували газетні оголошення здебільшого самотнім літнім людям, зараз відійшла у минуле. Тепер заробляти вдома вигідно, престижно, а головне економно. Це найкращий варіант для тих, хто має обмаль коштів для старту, втім одержимий бажанням працювати на себе. Головною передумовою домашнього бізнесу є ідея: на чому саме заробляти. Як підказує практика, найуспішнішим домашнім бізнесом стає той, який виріс із хобі. Прикладом може бути розведення акваріумних рибок на продаж, розпис гіпсових статуеток, виготовлення м’яких іграшок чи hand-made біжутерії. У цього випадку найголовніше, аби ваші вироби були якісними і оригінальними. Адже саме неповторність привертає увагу потенційних покупців. Якщо живете у заміському будинку та маєте підсобне приміщення, то прибутковим може виявитися такий домашній бізнес, як вирощування грибів чи міні-коптильня. Щоправда цей вид домашнього бізнесу потребує від початку капіталовкладень до 5 тисяч доларів на закупівлю обладнання, обладнання приміщення. Запорукою успіху буде першочергове налагодження збуту вашої продукції через дрібні магазини чи супермаркети.
Диплом не буде зайвим
Також вигідно заробляти на дому можна маючи освіту бухгалтера, який з дому вестиме справу одразу кількох дрібних підприємців, чи перекладача, який перекладає спеціалізовані тексти для замовника, або ж наборщика текстів, який друкуватиме на домашньому комп’ютері присланий замовником матеріал. Також вдома працюють багато перукарів та спеціалістів з манікюру. Зараз носити нарощені нігті надзвичайно модно. Це усвідомила Наталя Маслова і розпочала власну справу з нарощування манікюру вдома і займається цим вже шість років. Вже має свою клієнтську базу і має заробіток набагато більший, а ніж офіційна середньомісячна зарплатня. «Я не встаю з будильником як всі підриваються і біжать не виспавшись. Я просинаюсь і можу привести себе в порядок. І вже гарною можу піти до клієнта додому, чи зустріти його вдома у себе. Головне я багато часу приділяю своїй дитині – забираю зі школи, відвожу. Для сім’ї, для жінки це дуже важливо. І заробіток – я не перед ким не звітую», – розповідає Маслова.
Втім є і особливості такого бізнесу, каже майстриня з манікюру. Потрібно увесь час вчитися, слідкувати за модними тенденціями і самій виглядати презентабельно та йти до клієнтів за будь-якої погоди з великою сумкою інструментів. Однак Наталя не нарікає, адже домашній бізнес приносить їй задоволення і вона вже подумує про розширення.
Інтернет – головний роботодавець
Сучасні засоби комунікації, насамперед інтернет, дають необмежені можливості для заробітку не виходячи з дому. Нині багато молоді заробляє на власних інтернет-щоденниках. Куди ще простіше – пишеш на своїй веб-сторінці власні спостереження, роздуми, спілкуєшся з друзями, викладаєш фото чи музику, обговорюєш її з інтеренет-користувачами і заробляєш на цьому. Але перед цих необхідно зареєструватися на спеціальному сайті, який «чіплятиме» на вашому блозі рекламу і гроші самі капатимуть у ваш гаманець пропорційно до того, скільки відвідувачів зацікавилися дописами.
Окрема історія – це заробіток на інтернет-магазині. Стартовий капітал тут потрібен лише на створення сайту та його розкрутку, все інше «справа техніки»: приймаєш дзвінки від покупців, замовляєш товар у виробників, пересилаєш його кур’єром замовнику і отримуєш гроші. Бізнес рентабельний і необтяжливий.
Постійний стрес
Особливо багато так заробляють українських мам, які у декретній відпустці доглядають за дітьми і не можуть зайвий раз відлучати з дому. Ольга Гаврош одна з них. Народивши дитину жінка вирішила реалізуватися вдома і започаткувала інтернет-магазин з продажу контактних лінз. Переваги домашнього бізнесу очевидні, але тут є і свої недоліки, розповідає Ольга. «Мінуси в тому, що ти постійно в процесі роботи. Коли з дітьми ввечері чи хочеш відпочити, то не можеш розслабитися і думаєш, аби щось підправити на сайті, або мусиш відповідати на дзвінки покупців. Вільного часу мало і ти у постійному стресі», – нарікає вона.
10 відсотків від заробітку жінка платить адміністратору свого сайту, який займається технічною частиною і «розкручує» її інтеренет-магазин. Втім всі витрати швидко повертаються, наголошує Ольга Гаврош.
Окрім цього інтернет рясніє сайтами- інкубаторами ідей для домашнього бізнесу. То ж головне шукати себе і хотіти щось зробити та реалізовувати це.
Лілія Гришко, http://www.dw-world.de
Коментарі вимкнені.