Світильники бра – синонім затишку та комфорту

Серед різноманіття освітлювальних пристроїв особливе місце займають бра. Такі світильники закріплюються на стіні за допомогою підвісів чи кронштейнів, і слугують джерелом точкового чи розсіяного світла. Бра не можуть замінити собою повноцінне центральне освітлення – проте вони створять в домі особливу атмосферу, допоможуть розставити акценти і зробити більш комфортною робочу зону в домашньому кабінеті чи на кухні. Завдяки широкому вибору дизайнерських рішень сьогодні можна купити бра, яке гармонійно впишеться в інтер′єр будь-якого стилю.

На які види класифікуються бра

За формою такі світильники можуть бути:

  • Відкритими;
  • Закритими;
  • Половинчастими.

У відкритих бра лампочка в них не закрита плафоном. Вони виконують в першу чергу декоративну функцію, і тому фантазія дизайнерів створює незвичайні моделі: у вигляді квітів, ліхтариків, підсвічників, птахів і т.д.

Закриті мають матовий або прозорий плафон, як правило, кулястої або іншої геометричної форми.

Половинчасті відрізняються від закритих тим, що в них «зрізана» верхня частина.

Також ці світильники поділяються за типом спрямованості світла:

  • З прямим світлом (точно спрямований потік світла);
  • З переважно прямим світлом (основна частина потоку спрямована в один бік, менша частина розсіюється);
  • З розсіяним світлом (потік спрямований на стіни і відбивається від них);
  • З рівномірним освітленням.

Залежно від типу спрямованості світла, вони можуть використовуватись з різною метою.

На що звернути увагу при виборі бра

Першочергово слід визначитись із функціями пристрою та стилем. Моделі з рівномірним освітленням створюють необхідний комфорт для читання, варіанти з розсіяним потоком підходять для спальні, а бра з прямим світлом можна використовувати для підсвічування дзеркала у ванній кімнаті чи в передпокої. Стосовно дизайну, бажано, щоб він хоча б приблизно збігався із стилем люстри, торшерів й інших пристроїв в цьому приміщенні (люстра в стилі бароко не буде гармоніювати із бра в етнічній стилістиці, і т.п.). Але, якщо кімната розділене на зони, оформлені в різному дизайні, орієнтуватись необхідно вже на загальну атмосферу частини, де планують встановлювати бра.

Щоб світильник прослужив довго і без несправностей, слід віддавати перевагу продукції перевірених виробників: від цього залежить не тільки краса в домі, але й безпека тих, хто в ньому проживає.

Коментарі вимкнені.