Вибираємо ортопедичну основу для ліжка

Міцний сон для здоров’я є одним із найбільш важливих факторів, особливо зважаючи на те, що ми проводимо уві сні мало не третину нашого життя. Тому слід потурбуватися про зручне спальне місце, якісний матрац і основу, яка його підтримуватиме.

Для чого потрібен ортопедичний матрац

Задача ортопедичного матраца – надавати тілу людини правильної підтримки, розподіляти вагу таким чином, щоб хребет розпрямлявся та знаходився в потрібному положенні. Це сприяє відновленню м’язів, хребців і міжхребцевих дисків, які встигли стомитися протягом дня. Сон на правильно підібраному ортопедичному матраці дозволить організму гарно відпочити та відновити свої функції перед новим днем.

Коли ми облаштовуємо спальню, при виборі ліжка варто зважати не тільки на його стиль, колір і розміри, а також і на основу, на якій буде розташований матрац. Підбирати потрібно таким чином, щоб забезпечити матрацу оптимальні умови для експлуатації, зокрема, пружність та оптимальну вентиляцію.

Різновиди основ під матрац

Основи під матрац можуть бути різними, це залежить від матеріалу виготовлення ліжка, його вартості та того, який саме матрац буде використовуватися для сну. Найпоширенішими є такі види:

  1. ДВП-підкладка. Підкладка з ДВП є недорогим варіантом, однак вона не може забезпечити гарну повітропроникність, оскільки матрац до неї щільно прилягає. Така основа краще підійде до матраців, які мають вбудований дерев’яний каркас.
  2. Металеві рейки. Це трубки, які частіше за все йдуть в комплекті з ліжками з металу. Це більш стійка та довговічна опція, але варто зазначити, що вони не є гнучкими, тому про ортопедичні властивості в такому випадку не йдеться.
  3. Ламелі. Якщо ви плануєте витратитися на якісне двоспальне ліжко з матрацом, один з найкращих варіантів – це ламельна основа. Маються на увазі широкі рейки або планки з різних матеріалів, поверх яких вкладається матрац. Їхня задача полягає не лише в утримуванні матраца, але в забезпеченні пружності та оптимальної вентиляції.

Особливості ламельної основи

Найкраще обирати ламелі з натурального дерева. Вони витривалі, довго служать і є доволі гнучкими, щоб забезпечувати найбільший комфорт. Найпоширенішим матеріалом для виготовлення ламелей є деревина бука. Інтернет-магазин Мюнгер пропонує сучасні двоспальні ліжка з дерева з буковими ламелями на будь-який смак та бюджет.

На виробництві слідкують за тим, щоб ламелі забезпечували чудову амортизацію, підтримку, а значить, і якісний та здоровий сон.

Переваги ламельної основи

Якісні ламелі не є дешевим варіантом, однак їхня ціна виправдовується перевагами, які вони надають. Плюси використання ламелей:

  • вони легкі та пружні;
  • їхня установка не вимагає особливих вмінь;
  • в разі необхідності можна замінити потрібну планку.

Для найкращого ефекту оптимальна відстань між ламелями для пружинних і безпружинних матраців має складати від 4,5 до 2,5 см. Що менша відстань між планками, то краща надається підтримка матрацу. Таким чином, він служитиме та матиме ортопедичні властивості якомога довше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *