Тернополяни не хочуть сідати поруч з темношкірими
Зайшовши у переповнене маршрутне таксі я звернула увагу на одне вільне сидяче місце. Проплативши проїзд, я зайняла це місце. Поруч сидів афроамериканець. Милі кучері, доглянутий вигляд, юнак з вдячним поглядом та усмішкою промовив до мене: “Дякую”. Блискавкою в моїй голові сяйнула відповідь за що подяка, а на душі стало прикро за вчинок пасажирів. Протягом усього маршруту я не могла зрозуміти одного питання: “Чому людям легше стояти, аніж зайняти сидіння біля людини, яка відрізняється від них лише кольором шкіри?”
Здається, у XXI столітті питання кольору шкіри вже не повинно когось турбувати, проте знаходяться люди, які досі не можуть поділити свій “білий” світ з кимось, хто на декілька тонів є темнішим. Чому досі існує така градація людей? Ми ж не ділимо хліб, а купуємо і білий, і житньо-пшеничний; шоколад теж пробуємо різний. Чому ж тоді ми не можемо полюбити і цих людей? Напевно це питання свідомості кожної людини зокрема. Проте давайте дружелюбніше ставитись до цих людей. На думку спадає давня мудрість: “Стався до людей так, як хочеш щоб до тебе ставились”. Терпеливість, толерантність і повага людини до людини виховують добро.
Наталія Шимків
АВТОРЦІ ПОРАДИВ БИ З”ЇЗДИТИ В ЄВРОПУ: НІМЕЧЧИНУ, ФРАНЦІЮ, БЕЛЬГІЮ, ДАНІЮ, ШВЕЙЦАРІЮ. ТАМ ВЖЕ ВИДНО РЕЗУЛЬТАТИ ТОЛЕРАНТНОСТІ.
А хочете знати думку американців? Так от, родичі чоловіка пояснювали мені: з 10-и таких один буде хорошою культурною людиною, максимум – двоє таких набереться. Приїжджайте і переконуйтеся на власному досвіді. 🙂
Тому що це НІГЕР !!!
Авторка хотіла би мати чорного за чоловіка або зятя? Ото і воно. Африка його місце.