Чи буде кінець бюджетній епопеї на Тернопільщині (чому не відбулася сесія, версії керівників фракцій)

Друге пленарне засідання сесії Тернопільської обласної ради визнали неправочинним. У залі зареєструвалося 29 депутатів: Наша Україна – 0 з 7, Блок Литвина – 3 з 5, ВО «Свобода» – 0 з 34, Єдиний центр – 11 з 17, Партія Регіонів – 11 з 14, Позафракційний – 0 з 1, УНП – 4 з 11.

На брифінгу, який дали ЗМІ керівники фракцій, голова обласної організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра зазначив:

–          Фракція «Свободи» зверталася до І заступника голови обласної ради про те, щоб була зібрана Президія, тому що ми вважаємо, що домовленості повинні бути, всі повинні розуміти як відбувався це бюджетний процес. Інше питання – наші люди сьогодні є в ЦВК і ми надіємось на якісь зміни, які відбудуться по введенню наших депутатів.

Володимир Болєщук, УНП:

–          Ми маємо угоду зі «Свободою» і УНП. Ми зробили все, щоб цей бюджет був прийнятий. Ми за те, щоб відбулася консолідація всіх гілок влади. Наш компроміс полягає в тому, що завтра відбудеться Президія, яка визначить дату проведення сесії.

Олександр Стадник, НУ, голова комісії з питань бюджету:

–          Були проведені бюджетні слухання, розглянутий бюджет на всіх комісіях профільних, у бюджетну комісію направили 41 поправку і пропозицію до бюджету. Упродовж 6-ти годин комісія розглядала ці пропозиції, їх врахували і рекомендували для розгляду на сесії. Безперечно, бюджет буде прийнятий, але, як вже говорили мої друзі, є політична складова, є так звана криза обласної ради, бо більше двох років не вводять 19 депутатів обласної ради, які б мали виконувати свої обов’язки в сесійній залі. Як тільки їх вводять, ми тут же приймаємо бюджет.

Степан Барна, позафракційний:

–          В рамках спільних дій опозиційних сил прийнято рішення про спільні дії, взаємну підтримку і єдиний фронт боротьби з діями злочинної влади. Для нас є принциповим введення 19 депутатів. В силу різних обставин, порушуючи Конституцію України, бездіяльність правоохоронних органів, ОДА, саботування ТВК сьогодні призвело до колапсу в обласній раді. Представники провладних сил саботують і блокують засідання ТВК. Ми наполягаємо на тому, щоб депутати були введені. Це питання підніматимуть сьогодні наші депутати на сесії Верховної Ради, спільно будуть йти до ЦВК.

Павло Федик, ПР:

–          Я змушений сьогодні відмовляти своїм виборцям, тому що є політичні амбіції, невміння домовлятися, через те, що комусь хочеться урвати пиріг і посадити свою людину на посаду голови обласної ради. Більшості людей байдужі наші суперечки, їх цікавить вирішення їхніх проблем. І коли ми сьогодні бачимо ситуацію, яку демонструє ВО «Свобода» – нехтування волевиявленням виборців і небажання працювати. Ми вже мали такий приклад – у 2009-му році виборцями знехтували представники ВО «Батьківщина». На попередній сесії, яка не відбулася, я попросив представників опозиції назвати прізвище, ім’я, по-батькові людини, яка перешкоджає скликати ОВК, назвати конкретні факти, які перешкоджають введенню депутатів. Таких фактів нема, є тільки голі звинувачення.  Є невміння працювати з законами, з ЦВК, невміння відстоювати інтереси своїх виборців.

 

Коментар в.о. голови Тернопільської обласної ради Сергія Тарашевського читайте на нашому сайті згодом.

Коментарі вимкнені.