Володимир Лісовський: “Піти на цю посаду без підтримки – самовбивство”

Володимир Лісовський у робочому кабінеті.
Володимир Лісовський у робочому кабінеті.

2 серпня ц.р. у зв’язку з тривалою відсутністю головного лікаря Тернопільського районного територіального медичного об’єднання, згідно з розпорядженням голови Тернопільської районної ради, виконуючим обов’язки головного лікаря ТРТМО призначено завідуючого хірургічним відділенням ТРТМО, депутата Тернопільської обласної ради Володимира Лісовського. З цієї нагоди “Погляд” запросив Володимира Лісовського до інтерв’ю.

Володимире Романовичу, призначення в. о. головного лікаря Тернопільського районного територіального медичного об’єднання стало несподіванкою для Вас?

— Ні, адже пропозиції щодо цього були давно. Я обдумував цей крок певний час. Зізнаюся, мене не влаштовувало, що до кінця не з’ясована ситуація щодо головного лікаря (Ігоря Вардинця, — ред.). Найбільшим поштовхом погодитися на нову посаду стала територіальна реформа, через яку в лікарні почалися значні проблеми із фінансуванням, оскільки частина державних коштів відходить на первинну ланку медицини в об’єднані територіальні громади. Хоча медична субвенція в районі і залишилася на рівні 2015 року, в зв’язку із ростом цін на енергоносії, коштів на утримання лікарні недостатньо. Дивлячись на перспективний план розвитку територіальних громад, зокрема можливе об’єднання сіл Петриків, Забойки, Почапинці, Біла, Довжанка, Домаморич з містом Тернопіль, треба розуміти, що частина медичної субвенції не потрапить у бюджет ТРТМО, оскільки вона нараховується з розрахунку на одного жителя.

Ще одним поштовхом стала підтримка колективу лікарні, Тернопільської райдержадміністрації, депутатського корпусу Тернопільської районної ради, обласної ради. Піти на цю посаду без підтримки – самовбивство.

В інтернеті пишуть, мовляв, “виконуючим обов’язки головного лікаря став депутат обласної ради”. Так, я депутат, попередні два скликання був депутатом Тернопільської районної ради, але вже 27 років працюю в колективі лікарні, пройшов шлях від лікаря онколога, ургентного хірурга, завідувача хірургічним відділом поліклініки до завідувача хірургічним відділом ТРТМО, який очолюю вже 9 років. Знаю адміністративну роботу, бачу перспективи розвитку. Вважаю, кожен повинен працювати на своєму місці. Впевнений, ми повернемо медицину обличчям до пацієнта, для цього не потрібні кошти, лише тверда позиція керівника.

В інтернет­-ЗМІ також пишуть, що Ваше призначення схвалив і Ігор Вардинець, який наразі залишається головним лікарем ТРТМО, хоч і знаходиться закордоном вже кілька місяців.

— Моєю метою було об’єднати колектив, бо без підтримки колективу, ніколи б не пішов на цей крок. Не буду приховувати, ми спілкувалися з Ігорем Степановичем напередодні мого призначення в телефонному режимі, хто б що не казав, але побудова лікарні в цетрі міста в складних економічних умовах – це великою мірою заслуга Ігоря Степановича.

Ще одне видання подало заголовок “Однопартієць Надії Савченко очолив у Тернополі районну лікарню “. Як Ви ставитеся до цієї “колеги по партії”?

— Кожен може мати свою думку на певні події, в цьому і суть демократії. Так, вона наш герой, але деякі її позиції категорично не підтримую.

Як поєднуватимете хірургію із адміністративною роботою, яка вимагає багато уваги і часу?

— Залишаюся завідуючим хірургічним відділенням і водночас виконую обов’язки головного лікаря. Звісно, часу на хірургію зменшиться, але пацієнти від цього не постраждають.

— Яка Ваша позиція, як депутата Тернопільської обласної ради, щодо перспективи смт Великі Бірки в рамках адміністративно-­територіальної реформи? До того ж, Ви є жителем цього селища.

— На зборах громади Великих Бірок одноголосно підтримано рішення щодо утворення об’єднання територіальної громади із центром у селищі Великі Бірки. Цю позицію підтримали і депутати на сесії селищної ради. Запрошення щодо об’єднання отримали села Малий Ходачків, Костянтинівка, Романівка, Ангелівка, Смиківці, Ступки, Чернелів-­Руський, Соборне. Я спілкувався з кожним головою цих сільських рад, з активом та депутатами сільських рад, – робота іде.

Ви були на минулій сесії Тернопільської районної ради, під час якої депутати проголосували за звільнення головного редактора газети “Подільське слово” Ганни Макух. За час роботи Ганни Миколаївни редакція неодноразово інформаційно підтримувала ТРТМО у складних ситуаціях. Як прокоментуєте її звільнення?

— Утримаюся від коментарів.

Ірина Юрко.

Фото автора.

Коментарі вимкнені.