Обличчя Тернополя: Все в руках Соломії Федюк

Соломія Федюк

Про життя та пригоди таких людей можна годинами розповідати та ставити за приклад для наслідування. І перечислюючи обов’язки цієї студентки справді не віриться, що можливо стільки всього поєднувати та викладатися у справи на всі сто. Участь в різноманітних студентських фестивалях, акціях, студентському самоврядуванні та інших заходах – це про неї; а головне попри все, вона не забуває залишатися просто чарівною дівчиною. Отже, героїня нашого сьогоднішнього інтерв’ю, студентка фармацевтичного факультету, Соломія Федюк. Про найцікавіші етапи студентського і не тільки життя далі…

– Яке місце університет посідає в твоєму житті?

– Одне з найважливіших, через те, що в даний момент заняттям в університеті присвячую дуже багато часу. А крім того, це не лише навчання, це і позаурочна частина, оскільки завжди стараюсь брати участь в різних заходах, у громадському житті університету.

– Що для тебе головне в житті?

– Для мене головне – це залишатися людиною, незважаючи ні на що. Хочу приносити людям добро. А також досягнути своєї мети. І які б перешкоди не траплялись на моєму шляху, я завжди намагаюсь її досягнути: спотикаюся, піднімаюся і далі йду.

– Чи є у тебе улюблений викладач?

– Я не можу виділити когось одного. Всі заслуговують бути у списку «Найкращі викладачі»,оскільки кожен з них залишив частинку своєї душі,навчаючи нас.

– Які три найцікавіші випадки пригадуєш за роки навчання в ТДМУ?

– Три поїздки в «Калину», «Студентська Доба» і «Студентська республіка». Але все-таки, в мене така група, що кожен день цікавий та особливий.

– Що ти любиш робити у вільний час?

– У вільний час, звичайно, – це театр. Я займаюсь в народному аматорському театрі ще з дитинства. Для мене – це друге життя. Коли в житті є якісь проблеми, я виходжу на сцену і просто забуваю про все, повністю віддаюся залу. Також колись займалася гандболом і баскетболом.

– Якими рисами, на твою думку, повинен володіти хороший фармацевт?

– Перш за все, він повинен бути відповідальним, старанним, розумним, прагнути до самовдосконалення, ніколи не зупинятися на досягнутому і не говорити, що йому цих знань вистачить в житті.

– Які в тебе найголовніші плани на майбутнє?

– Хочу залишитися людиною, досягнути своєї мети, допомагати іншим, стати хорошим провізором. Також стати доброю дружиною та матір’ю.

– Нещодавно відбувався фестиваль «Студентська Доба» і ти була капітаном команди ТДМУ. Розкажи в загальному, що це за проект та які його особливості. 

– Це грандіозний проект, який в Тернополі відбувається вже вдруге. Проте команда від медичного університету вперше взяла в ньому участь. Це, на мою думку, дуже цікавий етап в житті кожного студента. 24 години ми були абсолютно ізольовані від зовнішнього світу. Це все відбувалося в українському домі «Перемога», де нам давали різні завдання. Звичайно було важко психологічно змагатися з іншими , оскільки ми були молодою новоствореною командою, яка прийшла сюди вперше. Нам було справді важко. Але нічого, ми впорались. Ми з командою одразу налаштувались, що йдемо для того, щоб перемогти. Так і сталося.

– А як в цьому проекті відрекомендували себе наші студенти-медики?

– Взагалі, всі наші учасники – великі молодці! У нас була найкраща команда. Ми були згуртованими, все робили, як єдине ціле. І маленькими кроками, все ж таки дійшли до цієї перемоги. Особливо було приємно обігнати та залишити позаду тих учасників, які вдруге брали участь у цьому проекті. Тепер є що згадати. Команда себе досить добре показала і тепер, нарешті, почнуть говорити, що медики хоча б десь себе показують, ще щось роблять і дійсно цікавляться чимось, окрім навчання. Це дуже радісно, чесно, бо коли ми тільки ввійшли у всіх була реакція: «Ого, навіть медики прийшли». І справді, ми зараз працюємо, ламаємо ці стереотипи, показуємо, що ТДМУ ні чим не гірший від інших університетів. І це для нас був дуже хороший старт, тому будемо старатися та працювати ,щоб і надалі здобувати перемоги.

– Ти також брала участь в проекті «Студентська республіка». Розкажи в загальному, що це за проект та що він дав саме тобі.

– «Студентська республіка» – це було досить цікаве дійство. Це три дні життя на козацькому острові в наметовому містечку. Для нас самих було цікаво дізнатися, що ми можемо зробити в плані молодіжної політики. Були політичні дебати та прописування проектів. Найголовніше завдання було – обрання студентського мера міста Тернопіль і його команди. Ми всі підтримали кандидата з політехнічного університету. Він зараз став студентським мером Тернополя на 2013-2014 рік. Також було обрання магістрату, тобто 10 студентів, які працюватимуть разом з мером над проектами. І в цей список з медичного потрапило 2 чоловік. Це я і студент 4 курсу, стоматолог – Шмендюк Мар’ян. Також ми їздили на Всеукраїнські змагання «Студентська республіка», які відбувалися в Кримському селі Медведово,що біля Євпаторії. Це було неймовірно. По-перше це були 3 дні шикарного відпочинку, знову ж таки цікавий досвід. Коли в школі я вела активне громадське життя, переконувала себе, що коли прийду в університет , то трішки заспокоюся. Так ні. Посиділа недовго на місці, набридло, захотілося працювати і показати, що студенти-медики активні.

– Як тобі вдається поєднувати навчання та активне студентське життя?

– Коли людина хоче щось зробити – вона зробить все! Просто замість того, щоб прийти додому полежати, подивитися фільм чи посидіти вконтакті я проводжу час активно і з користю не лише для себе, а й для оточуючих. В принципі, це не є важко. Можливо це в мене ще залишилось зі школи, оскільки там я була досить активною: бувало таке, що я приходила з навчання, бігла на хореографію, а потім спішила на баскетбол, з нього – на гандбол, а потім – в театр.

– Які твої побажання студентам?

– Не будьте осторонь того, що навколо вас відбувається. Друзі, це студентське життя! Ви можете від нього взяти все. Розвивайтесь, самовдосконалюйтесь – це все оціниться. Будьте старанними – старанними, зосередженими. Ставте перед собою мету і впевнено йдіть до неї . Тоді всі ваші мрії здійсняться!

 

Обличчя ТДМУ

Коментарі вимкнені.