П’ять героїв Майдану

Фокус вибрав п’ять яскравих героїв Євромайдану – різних людей , об’єднаних спільною метою

Антуанетта Міщенко
Вік: 21 рік
Посада: студентка

Антуанетта Міщенко – маестро Євромайдану. Завдяки їй щовечора біля київської мерії звучить Моцарт. Студентка музичної академії побачила , як протестуючі тягнуть на барикади фортепіано, відстояла інструмент і вмовила віднести його назад під стіни міськадміністрації. Антуанетта надихає учасників протесту класичної та народної музикою у власному виконанні. На знак подяки ті пригощають її цукерками і фруктами.

Ліза Шапошник
Вік: 27 років
Посада: волонтер
Ліза з міста Дружківка Донецької області була біля стели Незалежності вночі 30 листопада і дивом врятувалася від « Беркута». У дівчини інвалідність – в дитинстві вона хворіла легкою формою церебрального паралічу. Ліза вже майже три тижні працює на кухні протестного штабу в Будинку профспілок. Степан Кубів, комендант штабу, назвав групу, куди входять більше тисячі волонтерів, які працюють на кухні, ім’ям Лізи Шапошник. Б’ючись за європейські цінності в Україні, Ліза бореться і за своє майбутн , тому що в Європі люди з обмеженими можливостями відчувають себе не ізгоями, а повноцінними членами суспільства.

Руслана
Вік: 40 років
Посада : співачка

Руслана з’явилася на Майдані до того, як до протестів підключилися політичні лідери. Однією з перших вона закликала: геть політику і партійні транспаранти з Майдану! У ніч з 29 на 30 листопада Руслана зібрала тих, хто втік після побиття «Беркутом», і відвела їх в Михайлівський Золотоверхий собор. Під час одного з виступів перед протестуючими співачка заявила, що готова себе спалити, якщо революція не призведе до змін в країні.

Володимир В’ятрович
Вік: 36 років
Посада: історик , публіцист
Володимир В’ятрович, відомий вчений і дослідник українського визвольного руху, два роки тому працював у Гарвардському університеті в США. Вночі 11 грудня, коли силовий розгін протестуючих здавався неминучим, В’ятрович був в одній з найгарячіших точок протистояння – охороняв барикаду на вулиці Інститутській. На думку історика, не менше дієвою зброєю у боротьбі може бути іронія – він регулярно ділиться фотожабами в мережі.

Ігор Луценко
Вік: 35 років
Посада: цивільний активіст

Ігор Луценко, заступник коменданта Майдану, кожен день відправляє подрузі, яка за кордоном, SMS: «Все як і раніше». Це означає , що Майдан триває. Разом з іншими активістами він зумів організувати об’єднання «Громадський сектор» для тих, хто не хотів протестувати під крилом політичних партій. Тепер більше тисячі активістів мають координаційний штаб, який займається стратегічним плануванням акцій і агітацією.

-1 thoughts on “П’ять героїв Майдану

Comments are closed.