Тернопільська «королева бензоколонок»

«В Тернополі я орієнтуюсь краще, ніж в власній квартирі»

Таких жінок як вона, більше немає. Принаймні, в Тернополі – це точно. Сіма Володимирівна Зайцева – таксистка, і мабуть кожен тернополянин, який користується послугами таксі, бодай раз мав нагоду під’їхати саме з нею.  Красива, доглянута жінка, яка вже майже пів століття вправляється в істинно чоловічій справі.

Коли мала зустрітись з нею вперше, уявляла таку собі «королеву  бензоколонки» в джинсах і сорочці. Однак на зустріч прийшла вишукана пані, яка просто вражала своїм спокоєм та розумом. З того часу минуло більше п’яти років – і я знову зустрічаюсь із Сімою Володимирівною.  Вона не зрадила своїй улюблені справі, і далі таксує. Але вже не водієм «Таксопарку», а на улюбленому багатьма «ТТ».  Зовні – не змінилась. Ні на грам не постаріла. Той же спокій, зваженість і якийсь тихий сум в очах.

Особисте

Серафима Володимирівна змалечку мріяла бути водієм, ніким іншим себе в житті не бачила. Однак не відразу сіла за кермо таксі – спочатку працювала на вантажівці, возила зерно, вугілля. Якийсь час водила автобус, потім розвозила пошту, а з часом доля закинула у таксопарк. Жодного разу за всю водійську історію не потрапляла у ДТП, чим повністю знівелювала міф про «жінку за кермом»

Попри водійський стаж, встигла двічі стати матір’ю для двох донечок.  А от з чоловіком і сімейним життям не склалось. У шлюбі прожила менше п’яти років. Чоловік зрадив, і вона йому цього не простила. Запитую, чи не шкодує вона зараз, що вчинила так?

–         Ні, в жодному разі, абсолютно не шкодую! Я за стільки років не вийшла заміж не тому, що не було варіантів, а тому, що просто не хотіла більше цього «Принеси! Подай!» Я не вмію прислуговувати. Може й на краще, що так трапилось.

І додає:

–         Я не свята, звісно, одна ніколи нікому не влізла в сімю, мені ні перед ким не соромно.  Зараз це усвідомлюється з іншої точки зору, тоді ж було просто страшно за дітей.  Після розлучення я залишилась з двома дітьми на руках і без житла. Поїхала в Москву до Терешкової – та допомогла з квартирою.

Чому не вийшла вдруге заміж? Причина банальна:чоловік для себе – не проблема, знайти ж  другого батька для дітей просто неможливо.

Про роботу

Розповідає, що дуже задоволена, їй подобається працювати на «Тернопільському таксі», що їй дуже пощастило із напарниками.  Всі водії дуже дружні, допомагають одне одному, дійсно – повноцінний колектив. І серед водіїв у «ТТ» вона єдина жінка.

А от в часи роботи «таксопарку» різне траплялось. Частенько попадались нечесні клієнти. Приміром, одного разу підсіла дівчина, яка емоційно розповідала про хвору дитину. Вийшла біля аптеки і повернулась з проханням: «Не вистачає дванадцяти гривень  на ліки. Віддам, коли буду розраховуватись за таксі. Як заставу залишила курточку і… не повернулась. Як з’ясувалось потім, через цю шахрайку постраждало чимало водіїв таксі.  Бувало таке, що залишали як заставу коробки з телефонами, телевізорами, які в результаті виявляються порожніми.

А траплялось і таке. Ні з того ні з сього вимагають: «Давай здачу із сотні доларів!»

Та, як каже Сіма Володимирівна з посмішкою: «Вмію, можу і маю чим»J

Каже, що їй не страшно, нехай боїться той, хто діє нечесно.

Та згадую випадок, коли все-таки злякалась. Чоловік попросив завезти його додому в село, мовляв а там жінка заплатить. Але сталось зовсім по-іншому: поставив її на коліна, почав погрожувати, що заріже, підпалить машину… Це тривало декілька годин. Врятувало диво: його подружка ніяк не могла відчинити дверцята таксі, щоб взяти сумочку, тому повели до машини її, Сіму Володимирівну.

Пригадує: «Йшла, а по дорозі думала: чи є Бог на світі?». Зрозуміла, що таки є – бо сама не розуміє, як їй вдалось вирватись, сісти за кермо, завести автомобіль, адже руки шалено тремтіли… Виїхала з того села і не знала куди їхати.

Потім дізналась, що той чоловік недавно вийшов із в’язниці, куди потрапив за вбивство односельчанина. Він повісився через чотири дні після того випадку…

Однак є чимало приємного, що ніколи не забудеться. Сіма Володимирівна неодноразово брала участь у водійських змаганнях (щоправда, в роки незалежної України вони вже не проводились). І кожного разу представляла гідні результати, у 1991 році отримала навіть друге місце на всеукраїнських змаганнях із автоспорту. Дбайливо зберігає безліч приємних сувенірів привезених із змагань, стоси грамот… І радіє, що це є в її житті.

Зараз, коли діти виїхали закордон, і намагаються їй фінансово допомагати, шістдесяти трьох-річна Сіма Володимирівна, таксує, не стільки заради заробітку, як заради того, щоб поспілкуватись із людьми.

До слова, 16 червня цього року вона вже святкуватиме 46 років від початку її водійського стажу.

«Про своє, про жіноче…»

Сіма Володимирівна володіє не лише шоферською «кухнею», тобто не тільки віртуозно може змінити колесо  і розібратись у технічних премудростях двигуна. В разі несправності посеред дороги не пропаде, це вже точно.  Попри це вона – чудова господиня, полюбляє куховарити, консервувати.

Крім цього, Сіма Володимирівна – дуже красива, доглянута  жінка.  Роки не вплинули на її бажання залишатись гарною і виглядати молодо. Вона навіть має свої «секрети краси»: мед, сода і майонез. Що вкотре доказує, що можна залишатись в формі і без допомоги дорогих сучасних препаратів та кремів.

І вже вкотре я просто дивуюсь тому, наскільки сильними духом, рішучими, впевненими, здатними на непосильні справи та енергійними можуть бути Жінки. Разом з тим – чарівними, зворушливими і беззахисними…Тому що вони – Жінки…

Розмовляла Оля Терещук


Партнери конкурсу:


м.Тернопіль, вул.Київська, 14а, тел.: (0352) 28-74-36
м.Тернопіль, м-н Перемоги, тел.: (0352) 53-39-73
м.Тернопіль, м-н Мистецтв, тел.: (0352) 52-21-61


Компанія «AVON»

Стань представником AVON і отримай аромат PUR BLANCA в подарунок!

Довідки за тел. 422450, 0678381653 (Таня) , адреса: вул. Злуки, 8

Оля Терещук

-1 thoughts on “Тернопільська «королева бензоколонок»

 • 20:43 | 27.02.2011 о 20:43
  Permalink

  о, я їхала з нею))) якось мала їхати в київ, викликала таксі в Гаї десь з пів години, ніхто не хотів брати замовлення (майже запізнювалась на поїзд), а потім приїхала ця тендітна і смілива жінка))
  вона особлива

 • 13:42 | 7.03.2011 о 13:42
  Permalink

  Також колись їхала з цією жінкою – і навіть не здогадуваалсь, що в неї така доля. Було цікаво прочитати про це:)

Коментарі вимкнені.