Тернопільська відьмознавиця у ТЦК розкрила деякі секрети української магії
У Тернопільському центрі комунікацій за чашкою кави спілкувалися журналісти із відомою тернопільською «відьмознавицею» Лілією Мусіхіною. Вона поділилася секретами, над чим зараз працює та що цікавого у дослідженні української магії.
– Лілю, не ображаєтеся, коли вас називають «мольфарка» чи «відьмарка»?
– Я вперше чує, що мене так називають, хіба якось знайомий назвав «відьмознавицею». Хоч сама я магії не практикую, мене цікавить більше теоретична сторона. Наприклад, чому люди роблять так, як каже мама? Чому ми продовжуємо у ХХІ столітті із цим жити?
– Над чим ви сьогодні працюєте? Є якась книга?
– Я не можу писати одну книгу, це для мене ненормальний процес. Сьогодні працюю над кількома темами. До речі, одна із книг зацікавила одразу ж трьох видавців – про сексуальну еволюцію українців. Зараз скажу тільки, що у нашого народу у першу чергу має бути кохання. Але що таке кохання з позиції антропології та культурології на українському ґрунті все-таки цікаво дослідити.
– А де ж ви берете матеріал для дослідження?
-Основна “маса” матеріалу – це експедицій матеріали. Взяла наплічник і пішла, збираю матеріали, аналізую і з того пишу. Підсвідомо розумію, що варто було займатися дослідженнями ще з дитинства, адже багато чого стерлося з пам’яті.
– Ось у народних піснях розповідають про стосунки між кумами. Таке притаманно нашій культурі?
– У нас було заборонені стосунки між кумами, адже вони прирівнювалися до стосунків між родичами. Зазвичай, будь-які подібні стосунки погано впливали б на долю похресника. А народні пісні мають більше сатиричний характер.
– Ви б не хотіли написати не дослідження, а художню книгу?
– Зараз дуже важливо знайти раціональне зерно. А художня література – це більше розвага. Можливо, займусь цим колись пізніше.
Найближчим часом очікуйте розповідь від Лілі Мусіхіної про те, чому люди “літають” уві сні та цікаві забобони України. Далі буде…
Відео Юрій Дігай
Коментарі вимкнені.