Юрко Журавель у Центрі комунікацій розповів, чому гурт «Ot Vinta» у Коломиї хотіли побити

Юрко Журавель, лідер гурту «Ot Vinta», за цей місяць уже вдруге у Тернополі. Цього разу на зустрічі із тернопільськими журналістами, яка пройшла у Тернопільському Центрі Комунікації, соліст розповів багато деталей за останній період із сценічної творчості .

Виявляється, що цікавою у різних країнах є саме трактування назви гурту. Адже поляки асоціюють «Ot Vinta» з «тим, хто п’є із горла» (у них асоціація іде із словом «гвинта» – горло пляшки), а у Росії – трактують як «от є він та інші».

За словами Юрка Журавля, що найцікавішими виявилася поїздка хлопців містами Росії, де вони співали свою знамениту пісню «Давно не гуляла сокира по вулицях міста Москва».

–       Цього року ми вчетверте виступали у Росії, де українська мова взагалі іде на «ура», – розповідає Юрко Журавель. – Цю пісню про сокиру ми виконували навіть у Москві і ніде не виникали проблеми з росіянами.

Співак зазначає, що вперше ця проблема виникла у Коломиї. Там на зльоті байкерів до сцени, коли виступав гурт, підійшов байкер і демонстративно зняв із себе футболку, повернув її, де писало «Moscow» і показав жестом, що «я тебе приріжу». Проте конфлікту тоді не було.

Та ж сама Коломия у лиці міліціонерів запропонувала хлопцям «живий коридор», щоб їх бува не зачепили. А коли місцевий мешканець почув про це, то сказав: «Хто тут зачепить? Та я скажу гоцулятам і вони насмерть того защіпають!».

Проте такі історії навпаки дозволяють творити і відчувати себе українцем. Хоч хлопці приїхали без національних сорочок, проте у Юрка Журавля є ексклюзивна вишиванка у вигляді журавлів.

Щодо націоналізму, то Юрко Журавель впевнений:

–       Зараз в Україні бути героєм дуже важко. Не знаю з якими почуттями люди підуть на вибори. А от гурт «От Вінта» є «гіперполітичним» і ми не підтримуємо ніякої політичної сили. І те, що ми приймаємо участь у подібних концертах, то це для того, щоб підтримати класну ідею.

 

Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.