Славетні постаті Тернопільщини: Модест Присухін

Присухін Модест Іванович-педагог, скрипаль-віртуоз, композитор.
Народився 22.12.1941 року у місті Жданов (нині Маріуполь Донецької області).
Закінчив Львівську консерваторію (1964 р., нині Національна музична академія).
З 1956 по 1959 роки-керівник музичного гуртка та баяніст-акомпаніатор Палацу піонерів та Будинку народної творчості в м.Збараж.
Від 1964 року працює викладачем класу скрипки у Тернопільському музичному училищі (нині Тернопільський музичний коледж ім.Соломії Крушельницької). З 1999 року викладає англійську мову.
В середині 1980-х стає ініціатором, а згодом диригентом і солістом-скрипалем камерного оркестру. Разом із дружиною, піаністкою Зеновією Присухіною, у картинній галереї часто влаштовували музично-поетичні вечори, присвячені творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки, Дмитра Павличка, Ліни Костенко.
Як скрипаль-віртуоз неодноразово брав участь у фестивалях польської музики «Квяти Подолля» (Польща), лемківських фестивалях та інших імпрезах в Україні й Польщі, концертував на батьківщині та в Російській Федерації.
Автор книг: «Вивчення англійської мови в музичних навчальних закладах», «Лексика музичного мистецтва» (1-й в Україні англомовний навчальний посібник із теорії музики), «Курс англійської мови для музичних коледжів» (2007 р.).
Також є автором нотних видань: «Збірник творів для струнних інструментів у супроводі фортепіано», «Збірник каденцій до скрипкових та фортепіанних концертів», «Збірник фортепіанних партій до каприсів Н.Паганіні та Г.Венявського», «Популярні твори для скрипки і фортепіано», « Популярні твори для фортепіано».

Підготувала Надія Феськів

Коментарі вимкнені.