Українську ППО посилили новим ефективним обладнанням, яке передав фонд «Повернись живим» спільно з Новою поштою

Нещодавно Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим” спільно з Новою поштою  організували збір “Запакуй небо — прокачай ППО”, завдяки якому наші повітряні сили отримали сучасне обладнання для зв’язку і зможуть ефективніше збивати ворожі цілі. Наразі Повітряному командуванню “Центр” вже передали четверту партію устаткування.

Перший з десятків носимих комплектів зв’язку та управління (НКЗУ) підрозділи протиповітряної оборони отримали ще у жовтні 2023. Вартість одного комплекту— понад 1 мільйон гривень.
Дані комплекти мають усе необхідне для швидкого розгортання резервного командного пункту у разі влучання ракети або дрона. Це надзвичайно важливо, адже пункти управління — це мозок протиповітряної оборони.“Проблема стаціонарних командних пунктів полягає у тому, що ворог може дізнатися про їхнє розташування і завдати удар. Мобільні рухомі пункти більш захищені, але через їх невеликий розмір існують певні обмеження у кількості робочих місць. НКЗУ забезпечують мобільність, а отже безпеку для підрозділів протиповітряної оборони. При цьому обмежень щодо кількості робочих місць чи обладнання не існує. Їх швидше розгортати, ніж стаціонарні — потрібні хвилини, а не дні”, — зазначив консультант “Повернись живим” Олексій Дубинка.
За словами директорки з управління репутацією Нової пошти Олени Плахової, носимі комплекти зв’язку та управління — це валізи вагою до 60 кг, які легко розкладаються у мобільний командний пункт із робочими місцями для військових.
“Їх спроєктували спеціалісти Фонду, враховуючи виклики російсько-української війни. Раніше подібного готового рішення підрозділи протиповітряної оборони не мали. Усередині цього кейсу знаходиться комплект меблів, великі телевізори для відображення повітряної обстановки, ноутбуки, багатоканальний захищений зв’язок, мережеве обладнання, ір-телефони та інше. Це все допомагає організувати бойове чергування та ефективно збивати повітряні цілі,” — підкреслила Олена Плахова.Фонд і Нова пошта передали підрозділам протиповітряної оборони уже три партії обладнання у рамках проєкту “Запакуй небо — прокачай ППО”. Також повітряне командування “Центр” вже отримало комплексні апаратні зв’язку (КАЗ). Це енергонезалежні прохідні вантажівки, забезпечені всім необхідним обладнанням, технікою, захищеними видами зв’язку, аби ефективно виконувати бойові завдання, супроводжуючи протиповітряні ракетні комплекси. Окрім цього ППО передали телекомунікаційні комплекти — рюкзаки, які містять усі необхідні види захищеного зв’язку для мобільних вогневих груп.

В планах Фонду “Повернись живим”  і Нової пошти забезпечити підрозділи протиповітряної оборони рухомими командними пунктами на базі прохідних вантажівок. Вони дадуть можливість командувати військами під час руху і матимуть універсальні місця роботи й відпочинку для захисників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *