17-річна Наталія Гордійчук йшла до Зарваниці майже три дні

13-14 липня на Тернопільщині відбулась Всеукраїнська проща у Зарваниці. Ми вже писали, що деякі паломники йшли день-два, щоб потрапити до одного з найбільш святих місць України.

17-річна Наталія Гордійчук з Борщова до Зарваниці йшла впродовж 2,5 днів.
Дівчина йшла компанією з шести чоловік, а у групі з міста було близько 80 паломників. Це для неї був перший похід до святого місяця, хоча її друзі вже були по 2-6 разів.
Ночували у Чорткові  у дяківській школі та у Ластківцях . Половина паломників знайшла місце для ночлігу у церкві, а інша – у клубі.
“А вже у Зарваниці –  хто де , а ми з друзями мали палатку”, – розповідає дівчина.

У приготуванні до паломництва нічого особливого не було, окрім великого бажання, каже Наталя:

“Щодо речей, то я мала із собою рюкзак, у якому були найнеобхідніші речі і велику сумку з одягом та спальним мішком. Рюкзак я несла сама, а для великих сумок організатори заказували машину, яка перевозила їх з одного місця на інше. Харчування брали із собою, хто що міг, хто що хотів, а пригощали нас лише в Озерянах біля церкви, в інших селах можна було поповнити запаси води з криниць”.

Дівчина каже, що протягом всього шляху у молоді майже не виникало труднощів, а от у старших людей з’являлися мозолі, ще в деяких боліли ноги, але вони не здавалися і йшли до кінця.

“Час проведений у Зарваниці, вартий того, щоб стільки пройти. Як на мене, то це не складно, адже протягом всієї дороги ми спілкувалися, слухали цікаві історії, співали пісні, тому не було часу думати про складність чи важкість. Тому у мене тільки позитивні емоції”, – додає дівчина.

 

 

Коментарі вимкнені.