47 проросійських спільнот у соцмережах заблокували за пів року працівники СБУ Тернопільщини

З перших днів повномасштабного збройного вторгнення росіян в Україну інтенсивність ворожого натиску на український кіберпростір зросла у рази і продовжує залишатися на вкрай високому рівні.

 

Не маючи можливості перемогти на полі бою, ворог намагається посіяти «зраду» та розхитати українське суспільство у тилу, але кіберфахівці СБУ діютьпроактивно і швидко ліквідовують кібератаки ворогата нейтралізують його інформаційно-психологічні операції.

 

Зокрема, упродовж першого півріччя 2023 року оперативники Тернопільського управління СБУ заблокували 47 ворожих спільнот у популярних соціальних мережах, які використовувалися ворогом для проведення інформаційних диверсій, дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні, а також провокування паніки серед жителів області.

 

З січня поточного року кіберфахівці національної спецслужби припинили або запобігли 154 кібератакам, основними цілями яких на Тернопільщині були об’єкти логістики і транспорту, енергетичної галузі, військові об’єкти, а також інформаційні ресурси та державні реєстри.

 

За матеріалами УСБУ впродовж півріччя органами досудового розслідування зареєстровано 21 кримінальне провадження стосовно фактів порушення законодавства у сфері захисту інформаційного простору. Вироки щодо трьох фігурантів вже набули законної сили, рештазловмисників перебувають під слідством.

 

Водночас, у цій кібервійні ми не тільки відбиваємо атаки росіян, але й контратакуємо самі, здійснюючи технічне проникнення у інформаційні системи противника для збору розвідданих, важливих для бійців сил безпеки та оборони України. Рішучийконтрнаступ на кіберфронті СБУ проводитьпередусім завдяки плідній взаємодії багатьох людей і організацій, які співпрацюють із оперативниками Служби безпеки.

 

Нагадуємо краянам, що допомогти національній спецслужбі діяти ще ефективніше може кожен, хто має бажання долучитися до інформаційної боротьби.

 

Для цього:

 

поширюйте правдиву інформацію про війну у мережі,
викривайте ворожі фейки і маніпуляції,
надсилайте дані про ворога на наш чат-бот @stop_russian_war_bot .

 

Спільними зусиллями ми зміцнюємо кіберстійкість держави.

Коментарі вимкнені.