75 років у Тернополі працюють борці з корупцією та хабарництвом
У березні минає 75 років відтоді, як в Україні створені підрозділи теперішньої Державної служби боротьби з економічною злочинністю. Співробітники цієї служби, як до початку дев’яностих років, так і у часи незалежності викривають розкрадачів народного добра, виводять на чисту воду хабарників та корупціонерів усіх рівнів влади та управління, захищають економічні відносини в державі, виявляють причини та умови, що сприяють вчиненню економічних злочинів, ведуть непримиренну боротьбу зі злочинністю.
За роки незалежності працівниками підрозділів ДСБЕЗ Тернопільської області виявлено понад 15,4 тисяч злочинів економічного спрямування, з яких понад 5,6 тисяч, або кожен третій – у сфері службової діяльності. Упродовж 1993 – 2011 років за матеріалами служби задокументовано 936 фактів хабарництва.
Враховуючи те, що одним із основних завдань, покладених на службу, є протидія злочинності у бюджетній сфері, упродовж останнього десятиліття працівниками підрозділу викрито понад півтори тисячі злочинів, пов’язаних із привласненням та нецільовим використанням бюджетних коштів.
Працівниками також служби активізовано роботу, спрямовану на відшкодування завданих злочинною діяльністю збитків. Зокрема, за закінченими розслідуваними кримінальними справами відшкодовано понад 110 мільйонів гривень, що складає майже вісімдесят відсотків від встановлених, а з врахуванням накладеного арешту на майно злочинців, забезпечено відшкодування понад 160 мільйонів гривень.
Пріоритетом у діяльності служби боротьби з економічною злочинністю на сучасному етапі є боротьба з хабарництвом і зловживаннями посадових осіб. З початку цього року за матеріалами обласної ДСБЕЗ викрито 23 факти хабарництва. Загальна сума поборів становить понад 120 тисяч гривень. До кримінальної відповідальності притягнено одинадцять осіб, з них семеро – державні службовці, в тому числі троє працівників контролюючих органів області. Як приклад, за вимагання та отримання хабара у сумі чотири з половиною тисячі доларів оперативники затримали двох посадовців з Борщівщини. Заступник голови райдержадміністрації та сільський голова мали намір збагатитися, віддавши у користування земельне угіддя.
Якісно новий рівень боротьби зі злочинністю у сфері економіки забезпечується через напрацювання і вдосконалення нових форм і методів оперативно-розшукової діяльності, підвищення ролі оперативної розробки, впровадження в повсякденну діяльність передового досвіду та підбір професійних співробітників.
Коментарі вимкнені.