Анатолій Кучеренко та Володимир Бігуняк – переможці конкурсу імені Володимира Лучаковського у Тернополі

З ініціативи міського голови Сергія Надала у Тернополі запровадили Щорічний міський конкурс імені. Володимира Лучаковського. Проводять його у двох номінаціях: «Вклад в історію» та «Майбутнє створюється сьогодні». У першій відзначили тих, хто найбільше вплинули на розвиток міста. У другій – хто доклав вагомих зусиль до інноваційного технологічного, суспільного, культурного розвитку Тернополя.

Загалом у кожній з двох номінацій відібрали по 7 номінантів. З кожної з них оргкомітет визначив по одному переможцю, які отримали премію у розмірі по 5 тисяч гривень кожному. Номінанти отримали грамоти та срібні відзнаки.

19 березня – день народження першого українського бурмістра Тернополя Володимира Лучаковського. З цієї нагоди у тернопільських церквах відслужили молебні, міський голова Тернополя Сергій Надал і члени виконавчого комітету міськради поклали квіти до могили Володимира Лучаковського на Микулинецькому кладовищі. Відзначення переможців відбулося в Українському домі «Перемога» – запрошені на урочистості усі номінанти конкурсу.

 

Номінація «Вклад в історію»

 

Номінанти запропоновані вищими навчальними закладами Тернополя, редакціями засобів масової інформації, громадськими організаціями міста та визначені радою експертів з представників Тернопільської міської ради, Інституту розвитку міста, Фонду імені Володимира Лучаковського.

 

Бурма Василь Олександрович – репортер і фотокореспондент тернопільської обласної газети «Вільне життя» з 1963 року. За його фотоматеріалами фактично створена хроніка життя кількох поколінь тернополян. Учасник всеукраїнських і міжнародних виставок художньої фотографії.

 

Гаврилюк Олег Миколайович – завідувач відділу давньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Автор численних доповідей і статей, присвячених історії Тернополя і Тернопільщини. Очолював Тернопільське історико-філологічне товариство молодих вчених краю, є членом наукової ради і одним з авторів багатьох статей Тернопільського енциклопедичного словника.

 

Каніщенко Леонід Олексійович – перший ректор Тернопільського національного економічного університету, кандидат економічних наук, професор, дійсний член Національної Академії Наук України. Здійснив вагомий особистий внесок у розвиток освіти на Тернопільщині та економічної освіти в Україні.

 

Карпик Ярослав Михайлович – голова правління і генеральний директор «Тернопільського радіозаводу «Оріон».

В 80-ті роки брав активну участь у розбудові радіозаводу та соціальної інфраструктури міста – дитячих садків, школи, професійно-технічного училища, радіотехнічного технікуму тощо.

 

Свинко Йосип Михайлович – кандидат геолого-мінералогічних наук, професор кафедри фізичної географії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Понад 50 років працює в педагогічному університеті, був ініціатором створення географічного факультету, автор понад чотирьохсот наукових праць, один з авторів монографії «Природа Тернопільської області», «Географічної енциклопедії України», «Тернопільського енциклопедичного словника».

 

Шаблій Олег Миколайович – доктор фізико-математичних наук професор, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член академії інженерних наук України, автор понад 200 наукових праць, директор фонду ім. Івана Пулюя.

Під керівництвом професора Шаблія університет одним з перших в Україні вступив у Європейську асоціацію університетів, став потужним центром технічної совіти у Західному регіоні.

 

Переможець у номінації:

Кучеренко Анатолій Іванович – голова виконкому Тернопільської міської ради (1984-1991), міський голова Тернополя (1998-2002). Гаслом Кучеренка було: «Моя мета — зробити Тернопіль європейським містом заможних та щасливих людей». Колеги по роботі знають, що життєвий принцип Анатолія Івановича – «Чесність та порядність по відношенню до себе і до людей».

 

Кандидатура Анатолія Івановича Кучеренка подана кількома організаціями. Зокрема: Творче молодіжне об’єднання «Нівроку», редакція газети «20 хвилин», Тернопільська обласна організація Національної спілки журналістів України.

 

Номінація «Майбутнє створюється сьогодні»

 

Номінанти запропоновані Вищими навчальними закладами Тернополя, редакціями засобів масової інформації, громадськими організаціями міста та визначені радою експертів з представників Тернопільської міської ради, Інституту розвитку міста, Фонду імені Володимира Лучаковського.

 

Гросуляк Михайло Васильович – приватний підприємець, знаний в Тернополі та Україні ресторатор. Тернополяни знають і шанують Михайла Васильовича передусім як засновника піцерії “Фламінго” і ресторану-музею “Старий млин”, який став візитною карткою і культовим закладом міста. Відзначаємо новаторство пана Гросуляка у сфері ресторанного бізнесу в Тернополі на за його межами та його активну громадську діяльність.

 

Ковальчук Леонід Якимович – ректор Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського, доктор медичних наук, профессор, член-кореспондент Академії Медичних Наук України, заслужений діяч науки і техніки України. Автор понад двох сотень наукових праць у галузі хірургії. Здійснив вагомий внесок у становлення української медичної освіти.

 

Кравець Володимир Петрович – ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка з 1990 року. Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Академії Педагогічних Наук України, заслужений працівник освіти України. Автор численних наукових праць з сімейної педагогіки, статевого виховання учнів, історії української педагогіки.

 

Крохмальний Анатолій Мирославович – багатолітній автор і телеведучий програм тернопільського телеканалу TV4. Передусім згадаємо його авторську програму «Гал – кліп», яку тернополяни дивляться вже 20 років. Анатолій Крохмальний – автор і ведучий телевізійних журналістських проектів «Посміхнись», «Свідчення часу», «Тернопіль», автор телевізійних фільмів про діячів культури Тернопільського краю.

 

Юрій Сергій Ілліч – ректор Тернопільського національного економічного університету, професор, заслужений діяч науки і техніки України. З діяльністю Сергія Ілліча на посаді ректора пов’язане передусім присвоєння університету статусу національного, зростання його авторитету та розвиток матеріально-технічної бази.

 

Ясній Петро Володимирович – ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Зробив значний внесок у розвиток інноваційних технологій у навчальному та науковому процесах.

Під керівництвом Петра Володимировича створено науковий парк «Інноваційно-інвестиційний кластер «Тернопілля» як платформу для широкої активізації інноваційної діяльності у Західному регіоні в галузі екології, енергозбереження та інформаційних технологій.

 

Переможець у номінації:

Бігуняк Володимир Васильович – кандидат медичних наук, професор кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією, травматологією та ортопедією Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського, член Всеукраїнської асоціації пластичних реконструктивних і естетичних хірургів. Володимир Васильович здобув славу та визнання не лише в рідному місті, Україні але і за кордоном. І не лише за вдалі операції та пересадки шкіри при лікуванні опіків. Професор Бігуняк є іноваторм та винахідником у медичній галузі, автором 16 всесвітніх патентів.

 

Кандидатура Бігуняка Володимира Васильовича подана кількома організаціями, зокрема: газета «Номер один», Асоціація міст України, Тернопільський державний медичний університет.

-1 thoughts on “Анатолій Кучеренко та Володимир Бігуняк – переможці конкурсу імені Володимира Лучаковського у Тернополі

  • 22:36 | 19.03.2012 о 22:36
    Permalink

    Деяким директорам перед походом на поважне зібрання і позуванням перед камерами не лишнім би було штани випрасувати.

Коментарі вимкнені.