8 унікальних фактів про нову книгу тернопільської письменниці Надійки Гербіш «Пуанти для Анни»

Надійка Гербіш — журналістка, перекладачка, письменниця родом зі Збаража. 1 червня цього року вийшов перший тираж її нової книги «Пуанти для Анни», яка стала бестселером й потрапила в Топ-продаж і вже через два місяці книгу видали другим накладом.

Факти про “Пуанти для Анни” за словами Надійки Гербіш:
· Вона написалася для Данусі (донька письменниці – прим. ред.), яка захопилася балетом, коли ми мешкали в Лодзі (там вона ходила до однієї з найкращих танцювальних шкіл Польщі, Egurrola Dance Studio Łódź – Manufaktura).

· А ще – для мами Tania Shevchenko, яка стала прототипом бабусі Анни – вона теж, як і Данусина бабуся, багато мандрує і живе в Африці.

· Письменниця шукала натхнення в інстаграмі й натрапила на профіль чарівної балерини Anna Muromtseva. Написала їй у директ – і майже одразу взялися до роботи.

· Дописала книжку наприкінці серпня – менше, ніж рік тому.

· А надихнувшись мультиком «Балерина», який з Данусею дивилися в кінотеатрі в Польщі (поруч із її танцювальною школою, в улюбленій Мануфактурі), поїхали оглядати будівлю Опери, коли гостювали в Парижі, – і закохалися.

· Побоюючись звичної перевантаженості Видавництво Старого Лева, Надійка написала іншому хорошому видавництву. Ідею спершу прийняли, а потім – відкинули. ВСЛ вона надсилала текст без особливої надії, хоча давно й успішно з ними співпрацює. Однак вони одразу затвердили ідею і видали книжку швидше, ніж виходили 13 попередніх книжок Надійки Гербіш, окрім «Теплих історій до шоколаду».

· Свій перший балет наживо Дануся (і її батьки) побачили у Львові за два тижні до виходу книжки – туди їх повів тато письменниці, Данусин дідусь. Мама з Данусею одягли свої «паризькі» рожеві однакові сукні.

· “Щойно вимріявши собі цю книжку, я захотіла, щоби її ілюструвала Julia Pilipchatina, як і свого часу «Одного разу на Різдво», – зазначила Надійка. – А згодом із кулуарних слухів довідалася, що, зачувши це, дизайнер Назар Гайдучик сказав, що теж не уявляє собі цього тексту з іншими ілюстраціями – і попри шалену зайнятість Юлі в цей період ВСЛ вдалося її переконати взятися за «Пуанти». І результат, як завжди у неї і як завжди у ВСЛ, вийшов фантастичним. Хіба ні?)”.

Коментарі вимкнені.