Тернополянин Тарас Піхуник привіз із Пекіна кубок переможця з фрі-файту

Кубок переможця зі столиці Китаю привіз молодий фрі-файтер. 2-3 березня у Пекіні відбувся турнір з бойових мистецтв. Там тернополянин Тарас Піхуник блискавично здобув першість над бійцями з Піднебесної.

Валерій Чоботарь, керівник осередку Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств: «Для нас це дуже знакова перемога, адже Китай у світі вважається колискою бойових мистецтв. Якщо ви пам’ятаєте історію розвитку єдиноборств, є такий термін, як «східні єдиноборства». Вони слугували розвитку більшості тих видів спорту, які зараз існують. Збірна Європи, у складі якої і була Україна, перемогла Китай з рахунком 6:5».

Тарас Піхуник – беззаперечний чемпіон чи не усіх змагань, у яких бере участь. Фрі-файт – це його життя. Численні перемоги спортсмена – це плоди наполегливої роботи над собою. В майбутньому хлопець хоче стати тренером.

Тарас Піхуник, майстер спорту України з фрі-файту: «Постараюсь на майбутнє викладати фрі-файт, як мій тренер».

Хлопця завжди підтримує його велика родина. У Тараса – 13 братів і сестер. Тому перед поєдинком він має про кого думати та згадати.

Тарас Піхуник, майстер спорту України з фрі-файту: «Перед тим, як вийти до бою, перш за все я за суперника не думаю, а думаю тільки за своїх друзів, батьків, родину і – відчуваю їхню підтримку».

Щоденні фізичні навантаження – ось як триває підготовка до змагань. Тренер Тараса – Григорій Никифорець – гордиться своїм учнем. Каже, у такого молодого фрі-файтера велике майбутнє.

Григорій Никифорець, тренер Тараса Піхуника: «У Тараса дуже насичені тренування. Із тих, кого я треную, це єдиний спортсмен, який їх витримує і все проходить нормально. Якщо інші на половині тренування можуть «нежиттєвим» виразом обличчя – через посиніння чи пожовтіння – відмовитися, то в Тараса з цим все нормально».

Одразу ж після перемори у Китаї Тарас Піхуник поїхав у Буковель, де 9 березня відбувався фінал чемпіонату України з фрі-файту. На гірськолижному курорті тернопільський спортсмен став володарем поясу переможця.

Валерій Чоботарь, керівник осередку Всеукраїнської федерації фрі-файту та контактних єдиноборств: «Чесно кажу, що навіть сумнівався, чи можна з такими фізичними навантаженнями, після змагань нормально провести поєдинки. Тарас виграв два поєдинки і став першим в історії України і першим в історії Тернополя володарем поясу. Це – пояс Чемпіона України в дивізіоні «еліта» у вазі 79 кілограм».

За словами тренерів та наставників молодого чемпіона, щоразу на змаганнях їх переповнюють неймовірні емоції та переживання.

Сергій Гусак, президент обласної федерації фрі-файту та контактних єдиноборств: «Потрібно, напевно, не ходити на бої, адже коли є відповідальні змагання, то це – постійний переінфарктний стан».

Фрі-файтери переконані, цей вид спорту необхідно популяризувати серед молоді. Треба виховувати наших героїв, а не дивитись на телевізійних. Хлопці, котрі займаються контактними єдиноборствами – це, в першу чергу, відважні чоловіки та захисники. Окрім бажання віддавати часточку свого життя фрі-файту, спортсменам потрібні надійні друзі, які не лише морально, але й фінансово підтримують. Депутат Тернопільської міської ради Роман Заставний – один із таких людей. Він уже другий рік виступає спонсором та партнером тернопільських бійців.

Роман Заставний, депутат міськради («Фронт Змін»): «Мені насправді приємно працювати з цими людьми. Тому що, бачачи запал, бачачи ту здорову енергію, той здоровий дух… Немає чогось такого другорядного – просто отримую задоволення від такого проекту».

Саме за підтримки небайдужих до розвитку міста людей, зокрема – тернопільської молоді, в обласному центрі стартує незабутній проект «Битва честі». 21 квітня в одному з розважальних комплексів міста відбудеться турнір, у якому братимуть участь бійці з 5 країн.

Віктор Мацикур, віце-чемпіон світу і Європи з фітнесу і бодібілдінгу, чемпіон України: «Ми знаємо, як це робиться у світі. У нас є досвід організації. Ми віримо в те, що своїми силами, з нашими партнерами, з нашими друзями, використовуючи наш досвід, ми зможемо зробити дуже яскраве, цікаве видовище. І ми тернополян, звичайно, запрошуємо на цей турнір».

Видовищні бої не залишать байдужим нікого, переконують організатори «Битви честі», – повідомляє ІНТБ.

Коментарі вимкнені.