Алергенних тополь у Тернополі більше не саджатимуть

Переходити на європейську практику з озеленення міста пропонує в Тернополі заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Владислав Стемковський. За його словами, в містах Європи не садять високих дерев. Тепер так робитимуть і в нас, причому саджатимуть уже дорослі дерева.

«Ніде у світі не саджають 4-річний паросток маленький, щоб прийшов якийсь придурок, ногою пнув, як у нас на зупинках, і поламав дерево. Садять, як правило, 10-12-річні дерева. Спеціально коріння мішковино огортають, додають поживні речовини, які допомагають дереву прижитися і розвиватися. Дерева треба саджати невисокі, однієї породи – тоді воно має гарний вигляд. І дивитися, щоб вони не були алергенами, як тополя», – розповів про концепцію посадки дерев у місті Владислав Стемковський, пише сайт 0352.

За його даними, цього року дерева частково саджатиму у тих місцях, де старі аварійні дерева зрізали.

«Є технології не нами придумані. Конусоподібним буром висвердлюється старий пень, у цю лунку садять. На жаль, у нас обладнання такого не те, що у місті, в регіоні нема. Такі машини є у будівельних фірмах, швидше за все, ми у них і позичатимо», – розповів чиновник.

Цьогоріч на озеленення міста в бюджеті заклали майже 2 млн. грн., з них 140 тис. грн.. передбачено на саджання нових дерев.

Коментарі вимкнені.