Архиєпископ Нестор про значення звернення до Вселенського Патріарха щодо надання Томосу (відео)

23 квітня 2018 року керуючий Тернопільською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, взяв участь у програмі “Тема дня” на телеканалі ТТБ.

У програмі йшлося про значення ухвалення Верховною Радою звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, зокрема, для мешканців Тернопілля. В обговоренні питання також взяла участь доктор історичних наук релігієзнавець Елла Бистрицька.

Владика Нестор розповів, що Українська Православна Церква Київського Патріархату ініціювала утворення Української Помісної Православної Церкви ще у 90-х роках минулого століття. Нарешті цей процес активізувався, і ми раді, що до нього долучилася влада. Адже це не тільки внутрішньоцерковна справа – це питання державної безпеки України.

“Церква, крім своїх безпосередніх обов’язків, які стосуються духовної опіки, займається й багатьма моментами виховання українського суспільства, і зокрема – вихованням патріотизму. Сьогодні  питання, щоб Церква, як і держава, повноцінно працювала заради українського народу, його спасіння і разом з тим – заради його єдності, – дуже актуальне. І війна на сході викрила позиції Церков з цього питання: якщо УПЦ Київського Патріархату всіляко підтримує Україну, її захисників, то Московський Патріархат не тільки підпорядковується російській Церкві, а й часто виступає на боці агресора”, – зазначив архієпископ Нестор.
Архієрей підкреслив, що Помісна Церква – духовна основа держави, без якої вона не може існувати. Україна неодноразово зверталася до Вселенського Патріарха щодо надання Українській Церкві Томосу про автокефалію. І нині є велика надія, що процес, над яким наша Церква працює понад 20 років, увінчається успіхом.

Коментарі вимкнені.