Архиєпископ родом з Тернопільщини Даниїл Зелінський, який очолює Західну єпархію УПЦ у США, отримав важливе призначення

Даниїл Зелінський

Архиєпископ Даниїл (Зелінський), який очолює Західну єпархію Української Православної церкви у США, отримав важливе призначення. 

7 вересня в рамках підготовки до надання автокефалії УПЦ Вселенський патріарх Варфоломій своїм розпорядженням наділив архієпископа Даниїла повноваженням екзарха на території України.

За словами голови інформаційного управління УПЦ Київського патріархату Євстратія Зорі, призначення Вселенським Патріархом своїх екзархів у Києві обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній Церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання Екзарха у даному випадку означає особисте уповноваження Вселенського Патріарха представляти його особу при підготовці до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції Екзарха в даному випадку можуть бути порівняні з функціями посла.

Довідково: 

Даниїл Зелінський народився 1972 року в Івано-Франківську, дитячі роки провів на Тернопільщині, в місті Бучачі, де закінчив середню школу. У вересні 1993 вступив до Івано-Франківської духовної семінарії. У 1996 році був висвячений у сан диякона. Того ж року емігрував до США, де продовжив навчатися в Католицькому університеті Америки. 12 травня 2001 архієпископом Ієрапольським Антонієм (Щербою) був висвячений на священика. 22 травня 2002 року прийняв чернецтво. На 2005 рік, будучи ієромонахом, був редактором органу Української православної церкви в США «Українське православне слово» і видання об’єднаних українських православних сестринств «Віра». 3 жовтня 2007 року було зведено в чин архімандрита. 9 травня 2008 року відбулося наречення у Володимирському храмі міста Парма, штат Огайо, США, а на наступний день — архієрейська хіротонія на єпископа Памфільського, вікарія Української православної церкви в США. У жовтні 2008 року на XVIII Соборі Української православної церкви в США був обраний главою Західної єпархії Церкви. Після кончини митрополита Константина, що відбулася 21 травня 2012 року, єпископ Даниїл вступив на посаду заступника Голови Архієрейського собору УПЦ у США. 6 жовтня 2012 року на позачерговому Соборі Української православної церкви в США єпископ Даниїл був висунутий і обраний президентом консисторії Української православної церкви в США. З 26 січня 2013 року після інтронізації Антонія, єпископ Даниїл формально вступив на посаду президента консисторії Української православної церкви США в Саут-Баунд-Брук, Нью-Джерсі.

Коментарі вимкнені.