Аваков люстрував правоохоронця, який «трудився» на Тернопільщині

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваковвкотре «продезінфікував» владні ряди. Його інструмент впливу – підписаний вчора наказ, згідно з яким з органів внутрішніх справ звільнено заступника начальника УМВС в Житомирській області – начальника кримінальної міліції Григорія Полковнікова. Серед інших амплуа Григорія Полковнікова – експерший заступником начальника управління – начальником УБОЗ УМВС України в Тернопільській області. Його та ще 14 йому подібних звільнено із забороною займати посади в органах державної влади протягом десяти років.
Полковніков потрапив під люстрацію, оскільки з 30 квітня 2010 по 4 липня 2011 років був першим заступником начальника управління – начальником УБОЗ УМВС України в Тернопільській області. На цій посаді він не запам’ятався  якимись феєричними чи бодай просто вагомими фактами викриття карних злочинів, а навпаки – оскандалився і тихо перевівся в іншу область. Вірніше, «перевів» Полковнікова тодішній губернатор Тернопільщини Хоптян, якого заїло, що «якийсь капітан» «доїть» підприємців на любій його серцю вотчині – Гусятинщині.
Якогось літнього дня 2011 року на зустрічі із службовцями Тернопільської міськради Хоптян у властивій йому прямолінійній манері заявив: «Був у нас такий капітан Полковніков Григорій – начальник УБОЗу. Зібрав підприємців у Гусятині, і вимагав у них платити данину. Ну нічого, якщо у когось 8-10 точок продажу. А що робити тим, у кого одна? Вони і так єлє-єлє кінці з кінцями зводять. Поскаржилися мені. Один дзвінок – і капітана не стало».
Капітан, який у 38-річному віці дослужився до полковника (прізвище зобов’язувало) після Тернополя потрапив на Івано-Франківщину, на нижчу посаду, а на завершенні кар’єри трудився у Житомирі.
Нехай слова Авакова, який звільнив старі кадри по люстрації, стануть уроком для їхніх наступників. «Сподіваюся, що на зміну звільненим прийдуть люди, здатні увібрати з минулого весь необхідний досвід, і орієнтовані на майбутнє якісно нової української поліції», – написав  Аваков у Фейсбуці.
Наталія ТАРНАВСЬКА, Терен

Коментарі вимкнені.