Автомайдан 2013: поверни державі власника – громаду

У 2011 — 2012 роках Автомайдан став традиційним інструментом живого спілкування активістів Асамблеї малого та середнього бізнесу України та Вільного простору, партнерських організацій з українськими громадами, що не змирились з роллю мовчазного свідка руйнації держави, витравлення українського народу зі своєї власної землі, а гідно утверджують у своєму власному житті, своїм  прикладом гасло “ВЛАДА — ЦЕ Я”.  Зброя наших активістів одна — Конституція та законодавство, що їй не суперечить.

Цьогоріч Автомайдан їде по реально створених більшістю жителів на загальних зборах територіальних громадах. Звичайно є і зустрічі  інформаційного характеру у містах України, але в основному наголос зроблено на поширення практичного досвіду захисту громадами своїх порушених прав, зокрема права власника. Від громад можна очікувати економічного розвитку і добробуту лише тоді, коли реальністю стане бюджет громади, їм буде повернуто вилучені в незаконний спосіб чиновницьким рекетом та новітньою колективізацією водних, земельних та лісових ресурсів, громада утвердить свій статус юридичної особи — власника. Так живе сьогодні та Україна, що пробудилась зі сну байдужості, загальної недовіри, духовного занепаду, невимовного фаталізму.

Сьогодні громада Чайківки зупиняє екологічно неприйнятний видобуток титану на рідній землі, повертає собі став, колгоспні сади, спільно обробляє землю, забороняє руйнувати комунальну дорогу. Громада Рудої зупиняє незаконну вирубку лісу, знаходить кошти на ремонт дренажних систем вперше за десятки років, заставляє в законний спосіб використовувати кошти за невитребувані паї, припиняє практику незаконних сміттєзвалищ.

Громада Гуляйполя не дозволяє видобуток кварцитів на території заповідника, усуває загрозу зневоднення цілого району. Сівка — Войнилівська не віддає свою землі під черговий свинокомплекс данської Даноші, котру за забруднення земель прогнали не лише у Німеччині, але й у себе на батьківщині. Проте українська земля на думку соціально-безвідповідального данійця мала стерпіти і не таку наругу за сприяння зманкуртілого чиновництва. Сьогодні черга Деліїва зробити це ж саме у Галицькому районі Івано-Франківщини. Викиди на людські поля, сморід, мертві туші на території заповідника — це не бізнес, а злочин. Громада Недайводи захищає від тупості та безвідповідальності вітчизняних олігархів заповідні землі та пам’ятки нашої історії тисячолітньої давності. Молодаво та Мирогоща на Рівненщині теж мають метою захистити право селян на рідну землю. Громада Врадіївки захистила своїх членів від злочинців у погонах.

Територіальна громада села Студенок на Харківщині вступила в нерівну боротьбу з недружніми для екології бізнесом та вітчизняними шукачами легкої наживи, що вподобали собі харківську землю для видобутку сланцевого газу. От тільки екологічні наслідки цього дійства такі, що жити на цій землі стане неможливо. Сьогодні плече в плече з Студенком стоять села Луганщини. Поки що Львівщина та Івано-Франківщина не допустили цього інструменту не економічної незалежності, а швидкого збагачення купки осіб на своїх землях, але реалії  вітчизняного неконституційного законодавчого процесу такі, що без створення громад — юридичних осіб рішенням кабміну заборону місцевих органів самоврядування можна і обійти.

Як відновити громаду — власника, громаду — юридичну особу публічного права? Як громаді взяти під контроль виборчий процес на місцях? Як громаді заробляти кошти, повернути собі право розпоряджатися бюджетом, мізерність якого сьогодні є наслідком вітчизняного беззаконня? Про це говоритиме з людьми цьогорічний Автомайдан. Їдемо  з 15 -го по 21 вересня через 10 областей України.

Детальніша інформація: 097-2265584, 068-3367572, 097-0726369;  ag.kpl.lviv@gmail.com

P.S. До слова захід у Тернопілській області не пройде.

-1 thoughts on “Автомайдан 2013: поверни державі власника – громаду

  • 14:59 | 10.09.2013 о 14:59
    Permalink

    а працювати хто буде ?

Коментарі вимкнені.