Батьки загиблих бійців батальйону «Збруч» вимагають справедливості

Взимку 5 лютого біля Збаразького кільця сотні тернополян зібралися аби зустріти шістьох загиблих бійців. За кілька днів до того, на Херсонщині, де дислокувався батальйон «Збруч» вночі спалахнула велика пожежа. Через здетоновані боєприпаси та легкозаймисте накриття, пояснили тоді в батальйоні, шансів вижити у шести бійців з Тернопільщини майже не було. Смерть Руслана Чухася, Вадима Вернигори, Назарія Кулинця, Назарія Сикліцкого, Юрія Наливайчука та Павла Римара стала великою трагедією для жителів області.

НАДІЯ СИКЛІЦКА, мама загиблого Назарія Сикліцкого

«Попросилися поїхати на те місце, де те відбулося. Страшно подивитися і сказати. Завезти дітей чи хлопців в стайню, де все загратоване. Двоє дверей і одні з тих дверей таки дротами, грубші як палець, закручено. Як ті діти могли врятуватися з того всього?».

В батьків, загиблих під час пожежі бійців, більше питань, аніж відповідей. Вони зібралися на чергове судове засідання. Часткову вину за вчинення пожежі, за словами батьків, взяв на себе боєць з іншої, 30 бригади, яка тоді перебувала на місці дислокації тернопільського батальйону. Кажуть, хлопець зізнався, у тому, що мав конфлікт з бійцем батальйону «Збруч».

ГАЛИНА ВЕРНИГОРА, мама загиблого Вадима Вернигори

«Підлив бензиною їх, підпалив і втік. Потім, дивитися, горить всьо. І він прийшов назад і вже всьо горіло, бо він був не в свому розумі. Не знав, що він робить».

Проти бійця Херсонська військова прокуратура відкрила кримінальну справу. На прохання батьків, з Херсону слухання перенесли в Тернопіль. Однак, жодного повноцінного засідання і досі не було.

ТЕТЯНА РИМАР, мама загиблого Павла Римара

«Другий раз переноситься суд. От як нам кожний раз приходити сюди, це тобі по душі. Он всі мами стоять, всі на таблетках. Всі плачуть. Це кожний раз приходити і кожний раз переживати те, що ми вже пережили».

В міськрайонному суді не на камеру пояснюють, суд перенесли, оскільки, обвинуваченого ще не доставили в Тернопіль. Однак, в батьків питання не лише до нього. Кажуть, вимагають справедливості стосовно всіх винуватців трагедії.

НАДІЯ СИКЛІЦКА, мама загиблого Назарія Сикліцкого

«Він може і винен в чомусь, але не на стільки, як те командування».

ТЕТЯНА РИМАР, мама загиблого Павла Римара

«Я добиваюся того, щоб був справедливий розгляд справи, що не винен один, що винні ще і командири. Як з того боку, я рахую, так і командири батальйону «Збруч».

Наразі, наступне слухання у цій справі, пообіцяли в міськрайонному суді, має відбутися 23 вересня.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.