Більше 1600 осіб переселенців з АТО наразі перебувають на Тернопільщині

При районних держадміністраціях, Тернопільському та Чортківському виконавчих комітетах створять комісії з розгляду питань надання грошової допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам із зони АТО. Про це повідомили на засіданні Міжвідомчого обласного координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Засідання 30 жовтня провів перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак.

«У зв’язку із потребою розподілу коштів постраждалим та внутрішньо переміщеним особам із зони АТО створять комісії, до складу яких увійдуть представники департаментів охорони здоров’я, соціального захисту населення, Державної міграційної служби», – зазначив начальник відділу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Ігор Греса.

Загалом, станом на 30 жовтня з тимчасово окупованої території та району проведення АТО до Тернопільської області прибуло 1676 осіб. Всі прибулі тимчасово розміщені в приватному секторі, об’єктах соціального захисту та готелях області, повідомив начальник управління ДСНС в області Віктор Маслей.
«Для переселених діє спрощена система реєстрації, відтак отримуємо точні дані для ведення обліку цих осіб. Наразі адресна допомога призначена 382 сім’ям, -зазначив він. -Також тимчасово переселеним забезпечують виплати пенсій та стипендій. У вищі навчальні заклади влаштовано 49 осіб, у загальноосвітні школи області – 277 осіб. Учні забезпечені підручниками та харчуванням. Молодь активно долучається до проведення культурно-освітніх заходів у навчальних закладах».

Директор департаменту Державного напрямку управління ДСНС в Україні  Олександр Максименко звернув увагу на проблеми із виплатами пенсій по інвалідності та наголосив на необхідності спрощення процедури її отримання.
«Багато людей, переміщених із зони АТО, не мають відповідних довідок, які підтверджують діагноз. Тож ми працюємо над спрощення вимог для отримання пенсій по інвалідності», – зауважив він.

Допомагають у розв’язанні проблемних питань щодо тимчасово переміщених осіб волонтерські організації області. Зокрема, Обласною організацією Товариства Червоного Хреста України надано допомогу 417 особам на загальну суму майже 240 тис. грн. А нещодавно відправили гуманітарну допомогу, а саме 44 тонни овочів у Червоноармійськ. Також волонтерські організації допомагають коштами переселенцям, які є онкохворими. Таких в області – 8 осіб.

«Забезпечення житлом, роботою та соціальними виплатами тимчасово переселених осіб наразі є першочерговим завданням для нас, – зауважив Іван Крисак. – Ми крок за кроком знаходимо шляхи вирішення цих питань. Будемо і надалі працювати над тим, щоб ці люди відчували себе в нашій області, як удома».

Довідково:
Управлінням державної міграційної служби та його територіальними підрозділами надано 495 адміністративних послуг громадянам України, які переміщаються з тимчасово окупованої території  та районів проведення АТО.
В обласному управлінні державної міграційної служби здійснили реєстрацію місця проживання та тимчасового перебування 299 громадян.
До управлінь Пенсійного фонду України в області звернулось 570 осіб. Станом на  29.10.2014 року виплачено пенсій за жовтень 511 особам.
До базових центрів зайнятості області у пошуках роботи  звернулись  182 особи. Загалом працевлаштовано 57 осіб.

Коментарі вимкнені.