Болотяне побоїще у Тернополі: Кубок України, “Нива” – “УкрАгроКом” 3:0

В останніх восьми турах чемпіонату тернопільська “Нива” видряпала лише три очки (три нічиї), тому красиві слова керівництва клубу щодо бажання пограти у Прем’єр-лізі вже у найближчих сезонах сприймаються дедалі із більшою посмішкою на вустах у вболівальників. Тепер питання стоїть зовсім під іншим кутом – як команда із таким складом, амбіціями, умовами (а вони є!) могла опинитись на дні таблиці? Диму без вогню не буває, відтак вболівальники відразу почали обговорювати можливі причини невдач – більшість зупинилась на тренері. В ультрасу ж своя позиція – під час матчу із “Титаном” вони демонстративно покинули матч, цим самим висловивши протест проти договірних матчів, мовляв, “Нива” може грати, та “чомусь не хоче”.

Незважаючи на довжелезну смугу невдач у чемпіонаті, Автанділ Мамійович відкрито заявляв про бажання пройти якомога далі у Кубку, помірятись силами із командою елітного дивізіону (у пам’яті ще жевріє поєдинок проти першолігового на той час “Севастополя”, навколо якого був неймовірний по мірках Тернополя ажіотаж). Тим більше – суперник на даній стадії був цілком прийнятним – “Украгроком”, який випереджає тернополян у турнірці лише на 1 очко. Також варто взяти до уваги, що саме у “Ниви” було на два дні більше на підготовку до кубкової баталії, та й гостям довелось здолати понад 600 км, аби дістатись до файного міста.

Були побоювання, що жахлива погода не тільки злякає вболівальників, а й суттєво вплине на якість гри у виконанні обох команд, адже за годину до стартового свистка з неба просто-таки почало лити! Дренажна система не встигала вбирати величезну кількість води, що в підсумку перетворило поле на, м’яко кажучи, город (не можна відкинути факт, що днем раніше на мському стадіоні 120 хвилин відбігали “Тернопіль” та “Полтава”).

І хоч свинцеві хмари та рясний дощ не створювали атмосфери свята у Тернополі, та посмішки на вустах вболівальників замайоріли вже на п’ятій хвилині. Кіпер гостей перевів удар Загинайлова на кутовий – після подачі боротьбу на ближній стійці виграв Мельник, який п’ятою черкнув і переправив круглого у дев’ятку – розкішний гол!

І тут почалося. Спершу той же Мельник міг подвоїти рахунок, скориставшись падінням захисника (а таких було багато), але суддя зафіксував офсайд. Хвилиною пізніше вже Шестаков, немов швидкісний потяг, пролетів правою бровкою, прицільно віддав на Загинайлова, але Сергій з вбивчої позиції примудрився вистрілити вище… “Нива” так накривала головківчан неперервним потоком атак, що ті в стані жахливої апатії зовсім забули про власні атакувальні дії. У тернополян же із цим проблем не було – то Борис Баранець проб’є поруч зі стійкою, то Мельник після подачі Яневича “бахне” над поперечиною…

Відчувалось, що гол назріває, “Нива” різноманітними способами намагались знайти ключ до воріт Науменка, при цьому встигаючи пограти на публіку. Дивно, але навіть на такому полі тернополяни показували високі швидкості, величезну масу фінтів, “п’яточок”. “Нива” ожила?..

І вже на 29-й хвилині господарі досягли свого – захисник “Украгрокома” у штрафній відверто тягнув зафутболку Мельника – пенальті, який чітко реалізував сам Ігор – 2:0! Після другого взяття воріт тернополяни остаточно взяли гру під свій контроль, спокійно тримаючи м’яча, час від часу вибухаючи небезпечними моментами. Наприклад, Мельник (знову він!) міг ставити крапку ще у першому таймі, та трішечки не докрутив у дальню дев’ять.

Єдиним світлим променем для головківчан у першому таймі (та й взагалі, напевно, у всій грі) було рандеву Пономарьова із Новаком, яке воротар тернополян героїчно виграв дуель. Одразу ж капітан “Ниви” Григорій Баранець відповів ударом із розкішної позиції – та знову слабко і в руки голкіперу…

Якщо у гравців та вболівальників “Украгрокому” були хоч якісь сподівання та надії на другий тайм, то вже на 45-й секунді другої половини вони згасли. Після тяганини перед штрафною гостей, м’яч відлетів до Андрія Кікотя, який гарматним ударом від перекладини вліпив у дев’ятку – отримайте та розпишіться, 3:0!

Після третього голу гра свого вектору не змінила: “Нива” значну лепту часу проводила у атаках, раз по раз доводячи справу до ударів, зокрема Мельник міг зробити хет-трик, та весь час не вистачало чи то майстерності, чи сили, чи стан газону заважав. Особливої похвали заслуговує правий фланг тернополян, де від першої до останньої хвилини “рвав і метав” реактивний та невтомний Шестаков, не даючи “ни минуты покоя” захисникам “Украгрокома”.

У підсумку – “Нива” широким впевненим кроком йде до 1/8-ї Кубка України. А вболівальники з нетерпінням чекають завтрашнього жеребкування.