Боєць, який пройшов війну та полон – Олексій Кодьман з Тернополя – потребує допомоги
Перебуваючи в полоні, він зазнав травми коліна, через що нині живе на знеболювальних та кульгає. Як допомогти – знають кореспонденти “5 каналу”.
“У полон потрапив у листопаді 2015 року. Пробув там 2,5 роки. Спочатку на території СБУ в Донецьку, так звана “ізбушка”, потім – у 97-ій Макіївській колонії”, – розповідає демобілізований військовий.
Олексій Кодьман служив розвідником у 56–й бригаді. Його схопили разом із двома товаришами. Торік 27 грудня під час останнього обміну полоненими Олексій нарешті повернувся додому.
За понад два роки полону він схуд на 20 кілограмів та зазнав чимало проблем зі здоров’ям. Нині Олексій повернувся до мирного життя, мешкає в столиці, знайшов свою половинку та найближчим часом планує одружитися. Але полон почав нагадувати про себе нестерпним болем у колінах.
“У полоні отримав травму. Та, напевне, просто мало рухався, тому так не прогресувало. А зараз почало дуже боліти коліно і потрібна операція. П’ю знеболювальні, ходжу в наколіннику. До кількох лікарів ходив, всі підтвердили діагноз”, – розповідає Олексій.
Нині боєць кульгає та постійно приймає знеболювальні. Спершу лікарі порадили протезувати коліно, втім знайшовся лікар, який вважає – від інвалідності пацієнта можна врятувати, а роботу суглоба повністю відновити.
“Це гонартроз, і за великим рахунком, це перша-друга стадія гонартроза лівого колінного суглоба з деформацією гомілки та латерацією надколінка. Біомеханіка самого коліна порушена і призводить до тих больових відчуттів, які в нього є. Це тому що неправильно розподіляється навантаження і відбувається руйнування хрящової тканини”, – каже ортопед–травматолог, доктор медичних наук Володимир Оксимець.
Якщо не оперувати, хвороба зруйнує хрящ колінного суглоба і тоді без протезування вже не обійтися.
“Коли ми відновимо осьове навантаження, обидва виростки стегнової кістки будуть тиснути рівномірно і це відновить тиск”, – вважає лікар.
Однак така операція та подальше лікування – не з дешевих. Загальна сума витрат становитиме 290 тисяч гривень. Зусиллями родини Олексія, волонтерів, діаспорян та небайдужих уже зібрали 190 тисяч, залишилося знайти ще 100.
Олексій сподівається, що необхідна сума знайдеться і він зможе ходити без протеза та болю, як колись, до війни.
Якщо ви маєте змогу допомогти Олексію Кодьману зібрати на операцію, гроші можете переказати на банківську картку за реквізитами:
Коментарі вимкнені.