Через Європу по усій Тернопільщині поширилась інфекція

За оперативними даними Держсанепідслужби України, за добу в державі зареєстровано 103 випадки захворювання на кір, із яких 11 – на Тернопільщині.

Це один з найвищих показників у країні, кажуть в епідеміологічному відділі Тернопільської обласної СЕС.

«За останню добу зареєстровано 103 випадки підозри захворювання на кір, найбільша кількість – у західних регіонах, а саме: Івано-Франківській області – 22; Львівській – 21; Закарпатській – 15; Тернопільській – 11; Волинській – 3; Рівненській – 1», – йдеться у повідомленні.

Усього з початку року станом на 24 квітня в Україні зареєстровано 8082 випадки захворювання на кір, на Тернопільщині за цей період занедужали 633 особи (січень – 85, лютий – 114, березень – 226, квітень – 208). Найбільше в області хворіють молоді люди 15-19 років (45,5%) та 20-29 років (24,2%).

Інфекція поширилася практично на всі райони Тернопільщини. Максимальна кількість випадків зареєстрована в обласному центрі.

Однією з причин зростання кору є завезення інфекції з Європи, де фіксували значний підйом захворюваності в 2011 році, зазначають в Тернопільській СЕС.

Також у січні-квітні в області зареєстровано 8 спалахів недуги в організованих колективах, з яких чотири вже ліквідовані.

Залишаються діючими вогнища у Тернопільському національному педуніверситеті, технічному коледжі Тернопільського національного технічного університету та Тернопільському національному економічному університеті. Крім того, продовжують реєструвати захворювання на кір у Чортківському медичному коледжі, у якому, за рішенням епідеміологів, було призупинене навчання з 13 до 22 квітня.

Як зазначили в обласній СЕС, для попередження поширення захворюваності у навчальних закладах вжиті застережні заходи, усіх хворих – ізольовано.

Коментарі вимкнені.