Червоною доріжкою “Медичного Оскара” пройшли представники Тернопільщини

У столиці відбулася церемонія нагородження відзнакою за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Як зазначили ведучі заходу – народні артисти України Наталія Сумська та Богдан Бенюк, відзнака має десятилітню історію. Торік же отримала особливий статус – всеукраїнської громадської нагороди й стала можливістю від усіх українців щиро подякувати медичним працівникам країни.

Прослави удостоївся професор ТДМУ Володимир БІГУНЯК
До регіональних експертних рад відзнаки подали 340 кандидатур. Національна експертна комісія шляхом таємного голосування обрала двадцятьох, серед них і Володимира Васильовича Бігуняка, професора Тернопільського державного медичного університету ім. Івана Горбачевського, знаного у нашій країні комбустіолога, лауреата Державної премії України в галузі науки та техніки, заслуженого діяча науки та техніки України. П’ятьох же переможців теж таємним голосуванням обрала поважна рада. Варто зазначити, що до складу поважної ради ввійшли, зокрема, перший Президент України Леонід Кравчук, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, президент НАМН України Віталій Цимбалюк та інші авторитетні українці.
Урочистості розпочалися з молебню у Софійському соборі, в якому взяли участь представники українських церков. Помолилися за мир, здоров’я усіх українців, у тому числі і за здоров’я усіх медиків і хворих. У надвечір’я еліта української медицина зібралася в Національному академічному драмтеатрі ім. Івана Франка, де мала відбутися церемонія нагородження орденом Святого Пантелеймона. Червоною доріжкою пройшли й учасники регіональної ради Тернопільської області.
«Ви нині тримаєте суспільство та даєте гарантію рухатися йому вперед. Ви, переможці, приклад для всієї медицини та суспільства. Ви маєте задавати тон», зазначив, зокрема, на церемонії нагородження голова поважної ради відзнаки Василь Князевич. Переможців «медичного Оскара» нагороджували в п’яти номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» та «Взірець служіння суспільству». Прикметно, що разом з відзнакою її лауреатам вручали й сертифікат на право отримання грошової нагороди у розмірі 100 тисяч гривень.

Ім’я професора Володимира Бігуняка значилося ще серед трьох номінантів у категорії «Найкращий лікар». Вимоги, за якими поважна рада вибирала переможця у цій номінації: професіоналізм, моральність, здатність на надзвичайні вчинки у своїй професії та служіння пацієнтові. Орден Св. Пантелеймона вручили начальникові хірургічного відділення Запорізького військового госпіталю підполковнику медичної служби Володимирові Охматенку, який пройшов через війну в Афганістані, Іраку. В АТО він був з перших днів. Рятував бійців на передовій. Тим часом професор ТДМУ Володимир Бігуняк удостоївся нагороди, яку назвали прославою. Разом з нею всім номінантам дарували ікону Св. Пантелеймона, яка є копією фрески ХІ ст. зі стін Софіївського собору.

Учасники регіональної ради Тернопільської області відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» під час урочистого заходу.

Крім Володимира Охматенка, орденом Св. Пантелеймона нагородили також у номінації «Новатор охорони здоров’я» директора Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України (м. Харків) Валерія Бойка. «Найкращим медичним працівником» стала медична сестра травматологічного відділення Авдіївської центральної районної лікарні Донецької області Наталя Тимошенко. Відзнаки у категорії «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я» удостоївся професор Міжнародного богословського інституту Каміліанум Арнальдо Панграцці (Італія). Лауреат нагороди в номінації «Взірець служіння суспільству» визнали лейтенанта медичної роти 30-ї окремої гвардійської Новоград-Волинської Рівненської механізованої бригади Владислава Трепка (посмертно).

Уперше цього року, щоб підтримати професійних талановитих людей, які хочуть стати успішними у рідній країні, запровадили медаль Св. Пантелеймона для молодих медиків. Ця нагорода також знайшла своїх героїв.

Для учасників церемонії підготували й музичні дарунки. Виступали, зокрема, Національний оркестр народних інструментів, художній керівник – народний артист України Віктор Гуцал, Київський камерний хор «Софія», народна артистка України, леді-опера Ольга Чубарєва, скрипаль, заслужений артист України Кирило Стеценко. Приємно, що пісенними та інструментальними творами приїхали привітати переможців відзнаки за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» й наші краяни – гурт «Тріода», заслужені артисти України брати Роман та Ігор Руді.

Микола ВІЛЬШАНЕНКО, видання ТДМУ “Медчна академія

Фото автора

Коментарі вимкнені.