Чому два села Тернопільського району не потрапили в перспективний план формування ОТГ Тернопільської області

Сільський голова села Підгородне Тернопільського району Сергій Чапрак повідомив у соцмережі Facebook, чому два села Тернопільського району — Почапинці та Забойки — не потрапили в перспективний план формування територіальних громад  Тернопільської області, за який депутати облради голосували 28 березня. Підгороднянська сільська рада розглядає варіант приєднання цих сіл до себе.

“Сьогодні (28 березня, – ред.) на сесії обласної ради було винесено питання затвердження перспективного плану формування територіальних громад Тернопільської області, в якому НАША громада НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА! — пише Сергій Чапрак. — Дякувати Богу, свідомі депутати покинули зал і через відсутність необхідної кількості голосів у засіданні сесії зробили перерву на невизначений термін.

А не передбачена наша громада в цьому плані тому, що сільський голова сіл Почапинці та Забойки Марія Степанівна Палига досі не провела громадських слухань, на яких мешканці цих сіл мали б визначитися щодо приєднання (чи неприєднання) до нашої громади.

Одразу після сесії облради я і сільські голови Драганівки і Довжанки поїхали в Почапинці, де сьогодні теж відбувалася сесія. На жаль, нам вдалось застати лише частину депутатів. Ми пояснили їм мету нашого приїзду і попросили дати відповідь, на коли у Почапинцях і Забойках заплановані громадські слухання.

Марія Степанівна відповіла, що не готова назвати точної дати, бо у неї зараз багато справ. І взагалі, з її слів, вона не впевнена чи хочуть мешканці Почанинець і Забойок об’єднуватися з нами, бо у них самодостатня громада, яка й без нас непогано дає собі раду.

Шановні мешканці ПОЧАПИНЕЦЬ і ЗАБОЙОК! Звертаюсь до вас від імені мешканців тих сіл (Підгородне, Довжанка, Драганівка, Домаморич), де слухання вже відбулися і люди висловилися за об’єднання в Підгороднянську громаду. Спонукайте свого сільського голову виконати її прямий обов’язок – провести громадські слухання і повідомити нам позитивне чи негативне рішення вашої громади. Бо без нього ми не можемо рухатися далі”.

-1 thoughts on “Чому два села Тернопільського району не потрапили в перспективний план формування ОТГ Тернопільської області

  • 09:30 | 30.03.2018 о 09:30
    Permalink

    В даній ситуації вбачаю тільки особисті інтереси, пригріли собі місця і роблять голови сіл, вистави, на громадських слуханнях, не запросивши навіть нікого з Тернополя або людей які вже мають досвід у децентралізації. На слуханнях одна головна тема земля, яка за межами населених пунктів ,яку треба ввести в межі сіл і мати чим «торгувати». Я за самодостатню громаду яку треба було організовувати минулі кілька років. А роботу з людьми ніхто не проводив, воно і видно по громадських слуханнях на яких було присутніх максимум 5-10%жителів сіл. Люди байдужі до цього але потім пожаліють, що за них зробили вибір.

Коментарі вимкнені.