Чи топитиме Тернопіль вирішить Уряд

Вулицю Галицьку у Тернополі сніг, що тане, цієї весни підтоплювати не повинен, як і літні зливи. Принаймні, на це сподівається міська влада. Житлові будинки у найнижчій в цій частині Тернополя точці, де практично нема дощової каналізації, зливи підтоплюють регулярно. Торік після чергової хвилі літніх дощів міська влада виділила 238 тисяч гривень на першочергові заходи з ліквідації підтоплень на перетині вулиць Енергетична-Галицька. Тоді там розчистили канаву, проклали додаткові труби, понизили рівень, аби вода стікала безперешкодно. Та це не вирішує проблему кардинально, кажуть в управлінні ЖКГ Тернопільської міськради і сподіваються, що Уряд якнашвидше виділить гроші на спорудження системи дощової каналізації на Галицькій. Відповідний проект до Києва уже подали.
Чи не найпотужніше топило Галицьку 3 червня 2010 року, хоч трапляється це регулярно. Відтак влада Тернополя подала Уряду спеціальний проект.

– Проект на заміну інженерних мереж на вулиці Галицькій, де передбачається будівництво дощової каналізації, тому що її там практично немає. Цей проект коштує біля 50 мільйонів. Ми подали цю пропозицію від міста в Кабінет міністрів на те, щоби нам виділили субвенцію з державного бюджету на будівництво дощового колектора і дощової каналізації власне на цій ділянці міста, де є найбільш проблематично, – на перетині Галицької і Енергетичної, – розповів ТВ-4 начальник управління ЖКГ Тернопільської міськради Володимир БОЛЄЩУК.

Самотужки п’ятдесят мільйонів гривень Тернопіль не знайде, хоч проект передбачає співфінансування.

– В міському бюджеті виділено 1 мільйон гривень, тобто при умові виділення з державного бюджету, залежно скільки державний бюджет виділить, ми готові ще додатково виділяти, тобто співфінансування від нас буде, ми гарантуємо співфінансування, тому що такі значні кошти міський бюджет потягнути самостійно не може. А це інвестиційний проект, держава такі проекти фінансує, – розповідає Володимир БОЛЄЩУК.

Міська влада Тернополя сподівається, що Уряд необхідні гроші знайде якнайшвидше, відтак і Галицьку дощі топити перестануть.

Нагадаємо, минулого року через надмірну кількість дощу та наднизьку пропускну здатність дренажних систем підтопленими виявились безліч будинків по вулицях Микулинецька, Оболоня, Стадникової, Галицька, Живова, Липова.

Коментарі вимкнені.