Чим молодий медик з Тернополя вразила провідних науковців?
Нещодавно в Києві в Інституті геронтології імені Д.Чеботарьова НАМН України відбулася IX міжнародна конференція молодих вчених «Захворювання кістково-м’язової системи та вік», яка була присвячена пам’яті професора Є.Подрушняка. Форум зібрав також знаних фахівців – представників науково-дослідних інститутів, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Шупика, лікарів-практиків різних спеціальностей. Адже захворювання кістково-м’язової системи – проблема масштабна й вимагає уваги та об’єднаних зусиль спеціалістів багатьох галузей медицини.
Аспірант кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Юлія Яворська представила на конференції свою наукову роботу «Ураження кісткової тканини в пацієнтів з лімфомою Ходжкіна». Авторитетне журі конкурсу, який відбувся в рамках конференції, визнало її найкращою клінічною роботою.
Юлія Яворська поділилася своїми враженнями щодо участі у конкурсі.
– Загалом взяли участь 15 конкурсантів з усієї України. Це молоді вчені й лікарі-практики різних спеціальностей: невропатологи, ревматологи, ортопеди, травматологи… Всі роботи були присвячені захворюванням кістково-м’язової системи. Ця проблема також актуальна і для онкології. До речі, я була єдиним онкологом серед конкурсантів.
– Чому обрали такий фах?
– Онкогематологія – надзвичайно важлива галузь медицини, яка зацікавила мене ще в університеті. Ще студенткою активно працювала в науковому гуртку під керівництвом професора кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Ігоря Валентиновича Жулкевича, брала участь у медичних конгресах студентів і молодих вчених, конференціях, які організовує наш університет. Ігор Валентинович підтримав моє бажання вчитися та працювати над обраною тематикою. Під його керівництвом відбувалося моє становлення як науковця. До речі, на 6 курсі, вперше взяла участь у Міжнародній конференції «Захворювання кістково-м’язової системи та вік», присвячену пам’яті професора Є.Подрушняка. Тоді у конкурсі посіла друге місце.
До вступу до аспірантури в грудні 2015 року працювала районним онкологом в лікарні у Калуші, що на Івано-Франківщині.
з Поворознюком Владиславом Володимировичем президентом української асоціації остеопорозу 19.02.2016
– Сфера ваших наукових інтересів – пухлинні захворювання кровотворних органів і лімфатичної системи. Чому саме онкогематологія в пріоритеті?
– Це дуже цікава спеціальність як в науковому, так і в практичному плані. Попри всі стереотипи про онкологічний діагноз, надія побороти хворобу завжди є. Адже існує багато сучасних методів і препаратів, які допомагають впоратися з недугою, а вчасне звернення до лікаря збільшує шанси пацієнта на одужання. Точний діагноз і правильне лікування повертають людину до життя. Коли обирала спеціальність, свою роль зіграв і приклад мами. Вона теж онколог.
Хочу сказати, що висока оцінка журі засвідчила те, що робота актуальна і є можливість її практичного застосування, а це дуже важливо для науковця
Коментарі вимкнені.