Депутати Чортківської міської ради схвалили звернення до вищих ешелонів влади

На черговій 43 сесії міської ради депутати звернулись до голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем’єр- міністра України В. Гройсмана, міністра освіти і науки України Л. Гриневич, в.о. міністра фінансів України О. Макарової щодо виділення з державного бюджету додаткових коштів освітньої субвенції на 2018 рік.

У зверненні, зокрема, йдеться, що на заробітну плату педагогічним працівникам міста Чорткова з державного бюджету була виділена субвенція у розмірі 31 307,3 тис грн. Цих коштів недостатньо для оплати праці, виплати надбавки за престижність та винагороди за сумлінну працю педагогічним працівникам, у зв’язку з тим, що Урядом було затверджено недосконалу формулу розподілу освітньої субвенції. Відповідно, розмір освітньої субвенції, скерований місцевими бюджетами на фінансування заробітних плат педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, не забезпечує належних видатків до завершення 2018 року на своєчасну та повну оплату праці педагогічних працівників освітніх закладів.

Додаткова потреба освітньої субвенції на здійснення переданих з бюджету видатків на утримання загальноосвітніх та деяких інших навчальних закладів у м. Чорткові на 2018 рік складає 7300 тис. грн.

Тягар бюджетних зобов’язань, який щорічно центральна влада перекладає все більшою мірою на місцеві громади, не компенсується наданням відповідних фінансових можливостей. А коштів від перевиконання місцевих бюджетів явно недостатньо, щоб одномоментно (без перехідного періоду) вирішувати у повному обсязі питання, які ще вчора належали до компетенції державного бюджету.

Тому, з метою недопущення й попередження невдоволень педагогічних колективів, депутати попросили додатково виділити освітню субвенцію на 2018 рік з державного бюджету місцевому бюджету на вказану суму.

 

Сектор з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ,

сайт Чортківської міської ради

Коментарі вимкнені.