Депутати від Тернопільщини майже 200 разів зверталися до прокурорів. За чим?

Загалом упродовж 2015 року до органів прокуратури області надійшло майже 6 тисяч звернень. Половину із них скеровано за належністю для їх вирішення та 2 800 звернень прийнято прокурорами до провадження, з яких 36 – задоволено. За напрямами прокурорської діяльності 62% вирішених звернень становлять скарги з питань досудового розслідування.

У зв’язку з прийняттям 14.10.2014 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до положень якого прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді, зросла кількість звернень щодо вжиття органами прокуратури заходів представницького характеру майже на 5%. За результатами їх розгляду поновлено права кожного десятого заявника.

Майже на 20% зросла кількість звернень з питань додержання кримінально-виконавчого законодавства.
Водночас, зберігається тенденція до зменшення кількості звернень, які стосуються питань участі у кримінальному судочинстві та з питань захисту прав дітей.

Також упродовж минулого року до органів прокуратури області надійшло 197 звернень від народних депутатів України, з яких розглянуто – 180. Однак, жодного звернення не задоволено.

Окрім того, упродовж минулого року до органів прокуратури області надійшов 141 запит на інформацію. За результатами їх розгляду 73 запитувачам надано інформацію, 38 – роз’яснено норми чинного законодавства, що регулює питання забезпечення доступу до публічної інформації, 5 – відмовлено в надані інформації та 25 інформаційних запитів скеровано за належністю іншим розпорядникам.

Якщо аналізувати види запитів, розглянутих органами прокуратури за напрямами прокурорської діяльності, то кожен п’ятий стосувався кадрових питань, кожен десятий запитувач звертався щодо надання інформації про розпочаті кримінальні провадження та результати їх розслідування.

Менше 5% запитів стосувались питань представництва інтересів громадян та держави в суді, підтримання державного обвинувачення та організаційно-розпорядчої діяльності органів прокуратури.

Коментарі вимкнені.