Два чиновники отримали “на горіхи” через несправні дитячі атракціони у Тернополі

Атракціони у парках Тернопільщини запрацюють уже 5 травня. Більшість каруселей у Тернополі встановлені ще у 80-х роках. Щороку фахівці перевіряють технічний стан атракціонної техніки, адже найголовнішим при експлуатації атракціонної техніки підвищеної небезпеки залишається безпека користувачів.  

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу. До початку роботи атракціонної техніки потрібно підготуватися заздалегідь. Інжерно-технічні працівники повинні пройти навчання з охорони праці у спеціалізованому закладі, обладнання, яке експлуатується, повинно пройти повний технічний огляд та експертне обстеження.

Допуск атракціонів до експлуатації на початку кожного сезону, а також після перерви в експлуатації більше ніж 12 місяців і після ремонту, здійснюється працівником, відповідальним за безпечну експлуатацію атракціонів, на підставі технічного огляду.

Головні державні інспектори Управління Держпраці у Тернопільській області провели планову перевірку комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» з 2 по 6 квітня, виявили ряд порушень. Керівнику підприємства видано приписи щодо усунення порушень до початку сезону, які виявили під час перевірки,  притягнуто до адміністративної відповідальності двох посадових осіб.

Фахівці державного підприємства «Тернопільський експертно-технічний центр Держпраці» здійснили експертне обстеження усіх 17 атракціонів «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя». Комунальне підприємство має дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

Технічні обстеження провели відповідно до  «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Перевірили стан гальмівних систем та болтових з’єднань, електрообладнання, кріплення металоконструкцій, контури заземлення та пульти управління атракціонів. Експерти технічні з експертизи атракціонної техніки після усунення виявлених недоліків власниками провели випробування паркових атракціонів.

За експлуатацію обладнання з порушеннями вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці персональну відповідальність несе керівник підприємства. Запобігти загрозам і травмуванню відвідувачів атракціонів та створити належні умови – ось пріоритне завдання для керівників та інженерно-технічних працівників, які обслуговують атракціонну техніку.

Коментарі вимкнені.