Екологи Тернополя звинувачують місцеву владу у непрофесійності та навмисному приховуванні меж парків

Фото Тернопільська липа

16 квітня у Тернополі громадські активісти спільно з представниками влади та спеціалістами розглядали питання безконтрольної забудови паркових зон, масового та непрофесійного омолодження дерев та їх вирубки, будівництва в місті Тернопіль двох міні ГЕС на річці Серет. Також присутні зачепили тему неналагодженної системи вивезення та переробки сміття у нашому місті, – пише ЛТДейлі.

Найбільшою проблемою експерти вважають небажання влади провести інвентаризацію наших парків, адже саме на основі її даних можна було б встановити межі таких зелених місцин. Екологи стверджують, що це робиться навмисне, аби границі не були встановлені: саме за таких умов паркову зону можна легко віддавати під забудову.

Ще однією проблемою нашого міста виявилось непрофесійне зачищення крон старих дерев по всьому Тернополю. Так зване «омолодження» зводиться у нас до банального спилювання дерева.

У Файному місті  6,1 квадратних метра зелених насаджень припадає на одну людину при державній нормі у 20 кв. м. Отож, можна говорити про відповідний рівень якості повітря, яким ми дихаємо.

Вирішенням такої проблеми може стати фото -фіксація дерев перед їх безпосереднім “омолодженням” чи зрубом. Така процедура дозволить впевнитись, що цілком здорові насадження не постраждають.

Ще одна проблема, з якою стикнувся Тернопіль –  відсутність механізму переробки відходів. Найбільшу загрозу екології становлять батарейки та енергозберігаючі лампочки, що містять велику кількість токсичних речовин. Для прикладу, одна батарейка здатна забруднити близько 2 метрів квадратних землі і 20 метрів квадратних води. Альтернативою тернопільському центру переробки стає ДП з утилізації «Арґентум», яке не може на повну запустити лінію через відсутність достатньої кількості матеріалів. Тому підприємство неодноразово пропонувало свої послуги нашому місту.

 

Коментарі вимкнені.