Фермер із Тернопільщини Богдан Сивак з’ясував секрети вирощування часнику
Фермер із Вербівців Теребовлянського району Богдан Сивак, керівник ФГ «С-Богдан», донедавна займався вирощуванням лише традиційних сільськогосподарських культур. А два роки тому, зважаючи на ринковий попит, взявся за вирощування часнику. Перед тим теоретично підготувався: хоч, здавалося б, що тут невідомого, коли часник вирощує для себе кожен, хто має клаптик землі? Та все ж є чимало секретів у вирощуванні цієї культури. Тож, отримавши спеціальні знання, Богдан Петрович взявся за часник, бо які ж без нього сало та ковбаса?
– Вирішивши вирощувати дворічний озимий часник, – розповів фермер, – купив повітряні насіннєві кульки, висіяв, зібрав однозубки. Таким чином отримав свій посадковий матеріал, який восени висадив на 16-гектарній площі. Вирощування часнику вимагає немалих затрат ручної праці. Механізмами проводимо рихлення міжрядь, вносимо засоби захисту рослин, а восени, під час збирання, – лише підкопуємо. До решти ж – агротехнічних заходів, збирання урожаю, доведення часникових головок до належного товарного вигляду – треба ручної праці. У пік робіт доводилось залучати помічників із сусідніх сіл. Восени урожай звезли у спеціальний склад, там в’язали в оберемки, сортували.
У перший рік не все вийшло зі збутом зібраного врожаю, як планували, – підвели партнери. Та господар не відмовився від цієї справи і знову відвів під часник немалу площу: 20 гектарів – під товарний та ще 5 – під насіннєві кульки. Він упевнений, що культивування цієї культури має добру перспективу.
– І в Україні, і за кордоном часник має немалий попит, а наш за поживними якостями кращий від китайського, який заполонив ринок. Закордон також зацікавлений у закупівлі цього виду спецій великими партіями – як мінімум по 22 тонни. Тож у такому випадку українським аграріям найкраще було б кооперуватися.
Ганна МИКОЛАЄНКО
Коментарі вимкнені.